Menu

Cilt Soyucu Maske Nasıl Yapılır ?


cilt-soyucu-maske-nasil-yapilir

Cilt soyucu maske yapmanın yolları

Özellikle kadınların sürekli içerisinde bulundukları güzel görünme telaşı, doğal olarak her konuyu kapsadığı gibi cilt güzelliğini de kapsamaktadır. Kadınların pürüzsüz, parlak ve canlı bir cilde sahip olma isteği;  siyah noktasız ve sivilcesiz bir cilde sahip olmanın yollarını aramalarını da beraberinde getirmiştir.

Çoğu kadın hem güzellik salonlarında, hem kişisel aldıkları güzellik ürünlerinde hem de kullandıkları ekstradan cilt bakım ürünlerinde başlıca olarak ciltlerini daha sağlıklı ve güzel hale getirme şartını aramaktadırlar. Bu sebepten ötürü de hem sivilce tedavisi hem de daha canlı bir cilde kavuşma amacıyla pek çok kadın cilt soyucu maskelerden yararlanabilmektedir.

Bu maskelerin pahalı markaların adı altında satılanları da olduğu gibi evde çok kolay bir şekilde doğal malzemelerle hazırlanabilecek türleri de bulunmaktadır. Cildi soyan maskeler kullanıldığında cilt yapısı hem ölü derilerden arındırıldığı gibi hem de üzerindeki kirli yapı da giderilerek cildin kendi canlılığına ve temizliğine kavuşabilmesi sağlanmaktadır.

Üstelik cilt soyucu bitkiler de bu maskeler hazırlanırken devreye girdikleri için gidip pahalı markaların içeriğinde pek çok kimyasal bulunan cilt soyucu maskelerinden almaya gerek olmamaktadır. Üstelik bu maskeler doğal ürünlerle yapıldığı için hem çok daha kısa sürede sonuç vermekte, hem de kullanıcıya daha kalıcı ve kesin çözümler sunmaktadır.

Ancak bu konuda da bireylerin göz önünde bulundurması gereken en önemli nokta, hassas bir cilt yapısına sahip kişilerin bu tip ürünleri doğal olsalar dahi mutlaka bir dermatoloğa danışarak kullanmaları gerekliliğidir. Çünkü her ne kadar önemsenmese de sizin hazırlayacağınız maskede kullandığınız ürünlerden biri cildinizde alerjik bir reaksiyon yaratabilmekte; cilt yapınızı tahriş edip yaralayabilmekte ya da suratınızın şişmesine sebep olabilmektedir.

Bu nedenle hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin mümkün oldukça bu tip maskeleri kullanmadan önce bir alerji testine gitmeleri, çıkan sonuçlara göre maske malzemelerini seçmeleri çok önemli bir kıstastır. Daha sağlıklı görünmek adına mevcut olan sağlığı da kaybetmenin hiç bir mantıklı durumu bulunmamaktadır.

Bahsedilen tüm bu bilgiler ışığında, cilt soyucu maske tariflerinden bazıları şu şekildedir;

Ballı cilt soyucu maske tarifi

Malzemeler

Bir tatlı kaşığı miktarında bal

Göz kararı süt

Bir yemek kaşığı miktarında mısır unu

Bir tane yumurtanın sarısı

Hazırlanışı

Elinizdeki tüm malzemeleri bir kabın içerisinde iyice karıştırdıktan sonra cildinize hafif dokunuşlarla bu malzemeyi sürün. 15 dakikalık bir bekleme sürecinin ardından ılık kıvamdaki suyla cildinizim yıkamanız yeterlidir.

Gül yapraklı cilt soyucu maske tarifi

Malzemeler

Üç tatlı kaşığı miktarında süt

Bir çay kaşığı miktarında bal

İki avuç miktarında kurutulmuş yapıdaki gül yaprağı

Bir tatlı kaşığı miktarında mısır nişastası

Hazırlanışı

Var olan tüm malzemeleri bir kapta iyice birbirine karıştırdıktan sonra otuz dakikalık bir dinlendirme sürecine bırakın. Sonrasında yüzünüze uyguladığınız bu karışımı yirmi dakika kadar cildinizde bekletin. Son olarak cildinizi soğuk soda ile yıkayarak temizleyin

Yulaflı cilt soyucu maske tarifi

Malzemeler

Bir adet maruçya (diğer adı çarkıfelek meyvesidir)

Bir tatlı kaşığı miktarında yulaf unu

Bir çay kaşığı miktarında bal

Hazırlanışı

Elinizde bulunan malzemeleri iyice ezip birbirine karıştırdıktan sonra (bu karıştırmayı mutlaka tahta kaşıkla yapın) cildinize süreceğiniz bu karışımı 15 dakikalık bir süreçle yüzünüzde bekletin. Son olarak soğuk denilebilecek bir suyla yıkayıp cildinizi tamamen temizleyin.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.