Menu

Cilt lekeleri için maske


Çiller, kahverengi veya siyah izler, doğum lekeleri ciltte kötü görünüme neden olmaktadır.  Daha yaşlı ve yorgun bir ifade verdiği gibi, bazen bırakıldığında hızla ciltte yayılmaktadır. Bu tür maskelerde, bu gün kullanılan pek çok uygulama vardır. Ama evde, doğal yönden yapılan cilt maskeleri ile de çözüm sağlayabilirsiniz.

Cilt lekeleri için maske tarifleri

Bir kaba 2 kaşık yoğurt, 1 çorba kaşığı limon, 1 çorba kaşığı bal eklenir ve iyice karıştırılır. Cilde yayılır ve yaklaşık 10-15 dakika kadar bekletilir, daha sonra ılık su ile yıkanır. Bu maske, haftada 1-2 kez uygulanır ve cilt lekelerinde hızla kaybolma oluşur.

1 çorba kaşığı bebe pudrası, 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı limon suyu karıştırılır. Kararma ve leke olan bölgelere sürülür. Yaklaşık 20 dakika beklenerek ılık su ile durulanır.

1 adet orta boy domates, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi karıştırılır. Lekelerin üstüne ince bir tabaka olarak sürülür. 10 dakika beklenir ve ılık su ile durulanır. Sivilce ve lekelerin hızla düzeldiğini fark edeceksiniz.

1 çay kaşığı üzüm sirkesi, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı su karıştırılır ve sabah akşam yüze kompres yapılır. Lekeler için en iyi çözümdür.

1 tatlı kaşığı sirke, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı su karıştırılır ve her sabah, her akşam pamuk yardımı ile cilt silinir. Cilt lekelerinin geçirilmesine en etkili maskelerdendir.

1 tutam maydanoz, bir fincan yoğurt ve çeyrek limon suyunu blenderden geçirip, cildinize yayın ve yaklaşık 30 dakika kadar bekletin.

Yaklaşık 50 gr. deniz yosunu 250 ml su içinde kaynatın. Kaynarken içine yasemin çiçeği eklenir, limon suyu birkaç damla eklenerek indirin. Elde edeceğiniz karışım ile cildinizi gece yıkayın ve 30 dakika kadar sonra ılık su ile durulayın.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.