Menu

Cilt bakım maskeleri evde nasıl yapılır?


Cildimiz kolojen liflerinin örgü gibi sarılması ile oluşur. Zamanla bu liflerde sarkmalar, çatlamalar oluşmaktadır.Bu noktada cilde takviye yapılmazsa hızlı bir şekilde bozulmalar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca hormonsal problemlerden dolayı sivilceler veya cilt tipimize göre kırışıklıklar oluşmaktadır. Tabiki, hepimiz ciddi maliyetler ödeyerek pahallı kremler ve estetik merkezlerine gidemiyoruz. Fakat, çözüm gayet kolay , pek çok bakım maskesini evinizde olan ürünler ile yapabilirsiniz.

 

Cilde en yararlı olan bakım maskesi elma sirkesi  ile yapılandır. Böylece cildiniz kendini yenilerken, sivilce ve lekelerden de kurtulacaktır. Bir çorba kaşığı elma sirekesini bir küçük kase yoğurt ile iyice karıştırın. İçine bir yumurta sarısını da ekleyin hazırladığınız karışımı yüzünüze yayın ve yaklaşık 10 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın. Cildinizin, yumuşak daha parlak olduğunu fark edeceksiniz. Bu arada 1 hafta düzenli kullandığınızda cilt lekeleri azalacaktır.


Cilt bakımında, kullanacağınız bir diğer malzeme meyvelerdir. Çileğin cilde çok iyi geldiğini artık hepimiz biliyoruz. Yaklaşık 4-5 tane çileği ezerek, yüzünüze oval hareketler ile uygulayın ve yaklaşık 20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın. Cildinizin ne kadar parlak görüneceğine inanamazsınız. 1 salatalık ve 1 elmayı rendeleyin ve suyuna bir kaşık un katarak bir bulamaç yapın ve yüzünüze uygulayın. Cildiniz beslenecek ve canlanacaktır. Ayrıca kırışıklarda hızlı düzelmeler olacaktır.


Cilt bakım maskelerinin bal ile yapılanları tamamen pürüzsüz bir cilt elde etmek içindir. 1 çorba kaşığı bal, 1 yumurta sarısı ve 2 kaşık yoğurdu karıştırın. İçine 1 kaşık elma suyu ekleyin ve cildinize bu karışımı yayın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın.  Cildinizde kırışıklık ve lekeler azalırken, çok iyi besleyecektir.


Cilt bakımı yaparken, cildi temizlemek için kolay bir peeling önermek gerekirse ; 1 kaşık tuz ile 1 kaşık zeytinyağını karıştırın ve oval hareketler ile cildinize yayın. Ilık su ile durulayın. Cildi ölü deriden arındıracak ve zeytinyağ ile besleyeceksiniz. Bu uygulamayı haftada 1 kez kullanabilirsiniz.


 
Son 50 Yorum
  1. Cihan
  2. pelin
  3. Anonim
  4. büşra dilliburun
  5. kader

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.