Menu

Cildimize sinyal veren hastalıklar


leke baş

Dünyada sağlık konusunda yapılan bazı araştırmalar gerçekten bizi şaşırtıyor. Son yıllarda yapılan bir araştırmada organlarımızda oluşan hastalıklar yüzümüzde cilt lekeleri, sivilceler, benler ve ağrılar ile bize kendini anlatıyor.

Önemli olan bu mesajı fark edip, ona göre önlem almak ve tedaviye başlamaktır. İşte, ciltte sinyal veren hastalıklar ;

leke


Yapılan araştırmalarda, kaşlarımızın arası karaciğer, alın bölgemiz kalın bağırsak, şakaklar safra kesesi, yanaklar akciğer, alt çene rahim, alt çene yanları yumurtalık, erkeklerde prostat, burun ucu kalp, kulaklar böbreklerin noktalarıdır. Buna göre yanaklarda kırmızı lekeler akciğerlerde sorunların olduğunu anlatırken, alt çenede oluşan et benleri yumurtalıklarda kistin, sivilcelerin artması rahimde iltihapların habercisi olabilir.

benler


Buna göre lekelerin ve renklerinde önemi var. Örneğin kırmızı lekeler iltihaplı durumlara, kahverengi lekeler vitamin ve mineral eksikliğine bağlı olarak gelişiyor. Kaşlarımızın arasında çıkan kırmızı lekeler ve sivilceler karaciğerde rahatsızlıkların başladığını gösterirken, çene bölgesinde çıkan sivilceler kadınlarda rahim, erkeklerde prostat ve testis ile ilgili sorunların kaynağıdır.

kırmızı sivilce


Yapılan araştırmalarda özellikle kahverengi lekelerin, organlarda daralma, büzüşme, küçülme nedenli olduğu, benler ve siyah, sarı lekelerin organlarda ödem, şişme ve kistlerin olduğunu anlattığı ortaya çıkıyor. Kırmızı lekeler, iltihaplara bağlı olarak gelişmektedir.

benler


Kollarda ve ellerde çıkan kahverengi lekeler, kadınlarda özellikle genital bölge sorunları ile ortaya çıkarken, erkeklerde prostat ve testisler ile ilgili sorunları doğuruyor. Bacaklarda kırmızı lekeler ve hiç geçmeyen yaralar şeker hastalığı habercisi olarak kabul ediliyor.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.