Menu

Ceviz Kabuğu ile Kelliğe Son !


kellige-cozum

Kellik sorunu hakkında bilgi

Genel olarak aileden gelen genetik faktörlerden olmak üzere, ilerleyen yaşlarda saç köklerinin zayıflamasından, yanlış saç ürünleri kullanmaktan veya saç dökülmesini tetikleyen hastalıklar geçirmekten ötürü kellik sorunu meydana gelebilmektedir. Büyük yoğunlukla erkeklerde görülen bir problem olsa da, gerçekleşmesine neden olan problemler ortaya çıktığında kadınlar da görülebilen bir problem olmaktadır.

Kellik sorununun başlayıp başlamadığına, günde ne kadar çok saçınızın döküldüğüne dikkat etmeniz ve saçlarınızın döküldüğünü düşündüğünüz yerlerde açıklık oluşup oluşmadığına bakarak karar verebilmeniz mümkündür. Eğer ki kellik tehlikesi başlamışsa çok acil bir şekilde önlem alarak hem doktor tedavisi hem de alternatif tıp alanında yardımcı olunacak ürünlerin kullanılması gerekir.

Kellik için ceviz kabuğu tedavisi

Piyasada saç dökülmeleri, kellik vb. sorunlar için pek çok ürün bulunmakta; çoğu da özel bir soruna çözüm olabildiği için oldukça fahiş fiyatlardan satışa çıkartılmaktadır. Ancak günümüzde alternatif tıpla ilgilenen oldukça başarılı bilim insanlarından olan Prof. Dr. Ahmet Maranki ve Prof. Dr. Ender Saraç’ın ortaya çıkarttıkları söylenen ceviz kabuğu uygulaması, saçları doğal yollardan kellikten kurtarmak için oldukça etkili bir uygulamadır.

Ceviz kabuğu kürünü uygulamak için, yirmi adet kahverengi kabuklu cevizi bir litre miktarındaki suyun içerisinde 15 dakika boyunca kaynatmanız gerekmektedir. 15 dakika sonrasında elde ettiğiniz suyu ılıtarak banyoda saçlarınızı her sabah ve her akşam olmak üzere günde iki kere yıkamanız yeterli olacaktır.
Son 50 Yorum
  1. hasan
  2. İrfan
  3. İrfan
  4. Hikmet Tekcan
  5. mrx
  6. ayşe
  7. muhsin

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.