Menu

Cep Telefonu Hafıza Kartı Şifresi Nasıl Kırılır ?


hafiza-karti-sifresi-kirma

Cep telefonlarına takılan hafıza kartı nedir?

Günümüzde neredeyse her 10 kişiden 8’inde ya da 9’unda “akıllı telefon” olarak tabir edilen en son çıkan teknolojiye sahip telefonlardan bulunmaktadır. Bu telefonların ortak özelliği, elinde bu telefonu bulunduran kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına her türlü özelliğin telefonun içerisinde default olarak yüklenmiş olmasıdır. Yani bir akıllı telefon satın alan kişi, bu telefonla alakalı video çekebilmek için veya çektiği videoları depolayabilmek için, indirdiği müzikleri saklayabilmek için ekstradan bir hafıza desteğine gerek duymamakta; zaten satın alırken kendi ihtiyacına uygun olarak alabilmektedir. Bunun dışında bu tip telefonların da kendi özelliklerinin içerisinde dışarıdan harici bir destek almaları desteklenen aksesuarları arasında değildir.

Bunun yerine daha geçmiş yıllarda üretilen telefonların daha eski teknolojik özellikleri olduğundan, bu tip telefonlara ekstradan hafızayı güçlendirmek adına hafıza kartı takılabilmekte ve bu telefonlarda hem videolar için, hem fotoğraflar için hem de müzikler için ekstradan alan yaratılabilmektedir. Bu tip telefonlara takılan bu tip kartlar ise “hafıza kartı” olarak geçmekte ve her bir kartın kendine has şifresi bulunabilmektedir. Bazı durumlarda kartlar birbiriyle karıştırılabilmekte veya kartın şifresinin ne olduğu unutulabilmektedir. Kullanıcılar telefonlarında bu kartların içerisinde bulunan verileri görebilmek adına mutlaka bir şifre çözümleyici yöntem bulmak zorundadırlar.

Cep telefonunun hafıza kartının şifresi nasıl bulunur?

Bu tip durumlar için yapılması gereken en temel husus, “FExplorer” denilen yazılımı indirerek çözüm sürecine başlamaktır. Ardından şifre sıkıntısı olan kart, kart okuyucuya yerleştirilerek “C:/System” sekmesi açılır. Bu dosya içerisinden “mmcstore” dosyası bulunarak dosyanın mevcut ismi “mmcstore.txt” olarak değiştirilir. Bu değişimin ardından değişiklik yapmış olduğunuz “mmc.store.txt” dosyası masa üzerine aktarılarak dosya notepad kullanarak açılır. Bu hamle son hamle ve şifrenin çözümleneceği hamledir. Dosya açıldıktan sonra hafıza kartının şifresi otomatik olarak bu dosya içerisinde görülebilecektir. Çıkan şifreyi telefonunuzda da kullanarak kartın içeriğini görüntülemeniz mümkün olmaktadır.
Son 50 Yorum
 1. ismagil karahaliloğlu
 2. büşra
 3. büşra severtoy
 4. elif
 5. napcan
 6. muzaffer
  • Anonim
 7. Sabe
 8. esra akbuğa
 9. Muhsin
 10. rotasız
 11. Burak Bilge
 12. Joe Ahmet Jonas
 13. Ufuk Karabulut
 14. efsane
 15. Selim Çetin
 16. Ali Aktaş
 17. Mustafa Dönmez
 18. mevlüt
 19. güler
 20. adem
 21. funda
  • Anonim
 22. mercan
 23. mercan
 24. Erkan
 25. MeHMeT
 26. bad
 27. irem
 28. Ayhan
 29. elif
 30. muhammed
 31. kenan
 32. nurten
 33. ayse
 34. enes
 35. aslı
 36. umut
 37. caner
 38. halil
 39. berfin
 40. cigdem
  • sinan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.