Menu

Camdan para geçirme numarası sırrı


sihirbazlik-numarasi

Küçüklüğümüzden beri yapılan illüzyonist numaralar oldukça ilgimizi çekmekte, normal şartlarda olmasının mümkün olmadığını çok iyi bildiğimiz olayların gözümüzün önünde nasıl da gerçekleştiğine bir türlü anlam veremediğimiz durumlar yaşanmaktadır.

Şapkadan tavşan çıkarma numaraları, örtünün altından kuş çıkarma numaraları, kulak arkasından boncuk çıkarma numaraları gibi basit numaraların haricinde insanları havada tutma, bir kutuya kapatıp kılıç sokma veya bir ortamdayken aniden yok etme gibi numaralar insanları iyice şaşkına çevirmektedir.

Bu numaraların içerisinde basit sayılacak bir numara, cam bir zeminin içerisinden madeni para geçirme numarasıdır. Bu numaranın esas kırılma noktası, aslında yapılacak göz yanılmasında 1 değil 2 adet madeni paranın kullanılıyor olmasıdır. Bu illüzyonu yapan kişinin camın üzerine koyduğu elinin içerisinde de kimsenin göremeyeceği, anlayamayacağı bir mıknatıs yapısı bulunmakta, elini camın üzerinde gezdirdiğinde de paranın hareket etmesini sağlamaktadır.

Sonrasında bu numaranın sonucunda mıknatısla camın üzerindeki para aynı seviyeye geldiklerinde kişi elini yavaşça kaldırmaya başlayarak camın altındaki paranın avucuna düşmesi sağlanmakta, camın üst kısmında kalan para da avucunun içinde bulunmaktadır. Elini kaldırdığında da sanki  üst kısımdaki para alt kısma geçmiş gibi bir izlenim oluşmaktadır.

Böylesine basit bir hilenin basit bir göz yanılmasıyla bizlere ne kadar gerçekçi gelebileceğinin anlatıldığı video ise şu;
Son 50 Yorum
  1. Selçuk Sakallı
  2. Olgun Açıksöz
  3. Hüseyin Göktaş

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.