Menu

Burçlara göre hastalıklar


burclara-ozel-hastaliklar

Burçlara özel hastalıklar var mıdır?

Burçlarımız, anne rahmine düştüğümüz andan itibaren doğacağımız sürece kadar bizleri etkilemeye başlamaktadır. Bunun yanında doğduğumuz güne kadar gerçekleşen ay tutulmalarının ya da güneş tutulmalarının da burçlarımızın üzerinde büyük etkiler yaratmaktadır.

Aynı şekilde bu etkilerin hem karakterlerimize yansıdığı gibi hem de sağlığımız konusuna da oldukça etki eder durumda olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Bir insanın burcu, kişinin hayatında sahip olduğu hastalıkları çeşitlendirmekte etkisi olan bir durumdur. Yani burcumuzun sahip olduğu haritalar, vücudumuzda bazı organlarımızı hastalık açısından hassas hale getirebilmektedir.

Her burcun kendine has hastalık özelliklerinin olmasıyla birlikte, her burcun hastalığının o burca sahip olan kişilerin vücudunda illa ki ortaya çıkacak diye bir kaide yoktur. Bu durum sadece belli başlı organların belli başlı burçlarda daha hassas olması demektir ve burcunun hastalıklarını bilen kişilerin bu hastalıklara yakalanmamak adına / yakalandıktan sonra daha kolay atlatmak adına tedavi süreçlerini başarılı geçirmeleri için yararlı bilgileri öğrenme durumu ortaya çıkmaktadır.

Burçlar ve hastalıkları nelerdir?

Aslan burcu : Sırtları ve kalpleri daha kolay rahatsızlanmaktadır. Çarpıntı, kalpte meydana gelen romatizma, kalp rahatsızlıkları gibi durumların yanında daha da tehlikeli olarak kalp krizi geçirme ihtimalleri yüksektir. Sağlıklarını korumaları için mümkün olduğunca az üzüntülü ve stresli zaman geçirmeleri, kendilerini fazla yormamaları ve kilo problemleri gibi problemlerden kalp sağlılarını etkileyeceği için uzak durmaları gerekmektedir.

Terazi burcu : Sırt bölgelerinde, bel bölgelerinde ve böbrek organlarında sıkıntılar daha sıklıkla meydana çıkar. Ağır eşyalar taşımaları ve ağır işlerde çalışmaları bellerinde problemlere yol açabilir. Bunun dışında bulaşıcı hastalıklar, soğuk algınlığı vb. hastalıklar da terazi burcu insanlarda sık rastlanan hastalıklar arasındadır.

Koç burcu : En çok baş bölgelerinde problem çıkmaktadır. Baş ağrısı adına farklı problemler, göz ağrısı problemleri, migren vb. hastalıkların dışında enerjik karakterler olduklarından sık sık düşmeleri ve yaralanma geçirmeleri de kendilerinde görülen sağlık problemleridir.

Oğlak burcu : Deri hastalıkları ve kemik problemleri oğlak burçlarının karşılaştıkları en temel hastalıklardır. Bunun dışında ortopedik rahatsızlıklar, diş hastalıkları, diz kapağı problemleri vb. sorunlar da oğlak burçlarında sık sık meydana gelebilmektedir. Sıkıntı çektikleri durumlar sonucunda mide asidi sorunu ve benzer rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Yengeç burcu : Çok hassas kişilikler olan yengeç burçları, çok kolay depresyona girmeleriyle ve ortalama yaşlara geldikten sonra yaş ilerlemeye devam ettikçe kilo problemlerinin artmasıyla nam salmışlardır. Bununla birlikte böbreklerinde meydana gelen problemler (hazımsızlık, reflü gibi) ve bağırsak problemleri gibi sorunlarının olduğu da bilinmektedir.

İkizler burcu : Sinirsel sistemleri ve kemik yapılarında problemleri vardır. Kemiklerinde ağrılanmalar ve kırılmalar sıklıkla görülen sıkıntılarından bir kaçıdır. Ayrıca konuşmalarında oluşan problemler, uykusuzluk problemi veya sindirim sistemlerindeki problemler de ikizler burcuna has ortaya çıkmış sorunlar olarak görülmektedir.

Başak burcu : Başak burcu için tam bir “hastalık hastası” denilebilmektedir. Fiziksel olarak her durumdan etkilendikleri gibi mental olarak da kendilerini zor süreçlere sokmaya eğilimlidirler. Bağırsak problemleri, mide problemleri ve sinir sistemi problemleri sık sık bu burçlarda kendini göstermektedir. Ayrıca sürekli bir şeyleri büyüterek kendilerine yeni hastalıklar üretmeyi sevdiklerinden işleri çok zordur.

Yay burcu : Kilo problemleri, kalça problemleri, diş ve diş eti rahatsızlıkları, karaciğer problemleri ve romatizma vb. hastalıklar yay burçlarının en çok yakındığı hastalıklardır. Karaciğer hastalıkları görüldüğünde beraberinde alerjik reaksiyonları ve kansızlıktan kaynaklaran el / ayak üşümeleri de ortaya çıkabilmektedir.

Balık burcu : Özellikle psikolojik rahatsızlıkları oldukça yüksek seviyede görülen burçlardan olan balık burcu, bazen çok duygusal bazen de anlamsız bir şekilde gergin olabilmeleriyle ünlüdür. Sinir sistemleri tahmin edileceği gibi bozulmaya çok müsait olduğundan sağlıklarına zarar verecek maddeleri kullanmaya da eğilimleri vardır.

Akrep burcu : Bu burcun genital sorunları oldukça fazla meydana gelmektedir. Onunla bağlantılı olarak idrar yolları problemleri, mesane problemleri, kasık ağrılanmaları, prostat, rahim rahatsızlıkları ve yumurtalık rahatsızlıkları bu burca mensup olan insanlarda çık sık görülmektedir.

Boğa burcu : Bu burca sahip olan insanların kilo almayla ilgili sorunları olabilmekte; bademcik problemleri, kulak problemleri, tiroid bezi hastalıkları, astım hastalığı, diyabet hastalığı ve tansiyon hastalığı gibi daha pek çok durumla başa çıkmak durumunda kalabilmektedirler.

Kova burcu : Kan yapılarında ortaya çıkan rahatsızlıklar, dolaşım sistemi problemleri, ağrılanmalar ve kramplar, topuk ve bilek rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklar kova burçlarına özel rahatsızlıklardır. Adelelerinde de aynı şekilde rahatsızlıkları görülebilmektedir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.