Menu

Bunalımdan nasıl çıkılır


baş

Yaşam şartlarının zorluğu, maddi sıkıntılar ve işsizlik, aile içi tartışmalar hepimizi bunalıma sokuyor.

Bunalım, girmesi çok kolay fakat çıkması çok zor bir hastalıktır.

Bunalımdan çıkmak için yapmanız gerekenler ;

bunalım


Kendinizi acımasızca eleştirmeyin. Yarım kalan işler, aşklar ve kavgalar sizin suçunuz değil. Bunların farkındasınız ama düzenlemek için biraz zamana ihtiyaç var. Çabayı gösterin ama zaman tanıyın.

bunalım2


Bu dönemde gerçekçi olmaya çalışın. İstedikleriniz de ve yaşamınızda gerçekçi hayalleriniz olsun. Böylece, gerçekleşmeyenler için daha fazla hayal kırıklığı yaşamazsınız.

3


Arkadaşlarınıza zaman ayırın. Bu dönem yalnız ve tek başına olmayı istersiniz. Fakat, sizinle konuşan, paylaşan ve umut veren neşeli arkadaşlıklar çok faydalı olacaktır.

4


Dışarı çıkın ve harekete katılın. Dışarıda kocaman bir hayat var. Yürüyün, koşun, çiçekleri seyredin ve hayvanlar, çocuklarla birlikte olun. Evde kendinizi kapatıp, düşünmek ve yargılamak yerine hayata katılın.

5


Yaşamınızı ve yapılacak işleri planlayın. Bütün gün yapacaklarınızı planlayın ve yazın. Unutmayın hayatın kontrolü sizde olmalıdır hayatta değil.

7


Yeni bir hobi, proje yapın. İnsanlara veya hayvanlara yararlı çeşitli derneklere katılabilirsiniz. Kendinize edindiğiniz yeni hobi ile çalışabilirsiniz.

 
Son 50 Yorum
  1. Ahmet
  2. ayselen ağacakaya
    • Anonim
  3. Büşra

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.