Menu

Buğday yağının faydaları


buğday yağı ve faydası

Doğal birçok yağın sayılamayacak kadar çok faydasının olduğunu birçok makalede okumuşsunuzdur.

Bu yağlardan biri de buğday yağıdır. Buğday yağı, öncelikli olarak bitkisel cilt bakımı için çok faydalı bir bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Hücre yenileme faktörü sayesinde cildin çok iyi görünmesini sağlamaktadır.

buğday


Selülit tedavilerinde, yanık ve yara gibi diğer cilt sorunlarında oldukça etkili bir yağdır. Ayrıca kırışıklık tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yıpranmış saçlarda da faydalı olan buğday yağı, cilt lekeleri, doğum lekeleri ve güneş lekeleri tedavilerinde de çözüm sağlamaktadır.

buğday yağının faydaları


İçeriğindeki E Vitamini ve mineraller vücudun ihtiyacı olan cilt için gerekli E Vitamini ihtiyacını tek başına karşılamaktadır. Pürüzsüz ve taptaze bir cilde kavuşmak için ideal ürünlerden biridir.

buğday yağı maskesi


Buğday yağı, nemlendirici özelliği nedeniyle banyodan sonra vücuda ve yüze masaj yapılarak kolayca uygulanabilir. Saçlarınız kuru ve bakımsız duruyorsa, saç bakım ürünü olarak da kullanılır.

buğday yağı maskesi ve cilt bakımı


Buğday yağı ile hazırlanan cilt maskesiyle kırşıklıklarınızı giderebilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı buğday yağı, yarım kivi ve 1 çay kaşığı bal ezilip karıştırılarak gözaltlarınıza uygulayabilir, 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla temizleyip kurulayabilirsiniz. Haftada bir defa 4 hafta süreyle uygulamanız halinde gözaltı kırışıklıklarına iyi geldiğini göreceksiniz.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.