Menu

Biberiye yağı nasıl kullanılır


Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından buharla ve damıtma ile elde edilen yağdır. En az biberiye kadar yararlıdır. Biberiye yağı, bir çok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi en etkili olduğu dal olan zayıflama tedavisinde kullanılması, selülitleri yok etmesi gibi nedenlerle çok kullanılmaktadır.

Biberiye yağının faydaları nelerdir?

Romatizma hastalıkları ile eklem ağrılarından, baş ağrısından biberiye yağı kullanarak kurtulabiliriz. Biberiye yağı, vücutta deri üzerinde bulunan morluklara iyi gelir.  Biberiye yağı ile moraran bölgeye yapılan masaj sayesinde, morluk kısa sürede kaybolur ve ağrı durur. Saçların dökülmesinde, saç diplerine masaj ile uygulanan biberiye yağı ile çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca kepek sorununa da iyi gelmektedir. Biberiye yağı cildin genç gözükmesine neden olur, bu nedenle rahatlıkla kullanılabilir. Kullandığımız pek çok kozmetiğin içinde biberiye yağı vardır. Yorgunlukta, halsizlikte, gut hastalığında kullanılmaktadır. Kalbin güçlenmesine, astım hastalığında, sinüzit ve buna bağlı gelişen baş ağrılarında biberiye yağı kullanılır. Hafıza zayıflığında, hızlı öğrenme istediğinizde biberiye yağı kullanılır. Biberiye yağı entispazmotik etkilidir. Sindirim sistemi için çok faydalıdır. Bağırsakları ve mideyi rahatlatıcı özelliği vardır. Sinir ve sinir uçlarının uyarıcı etkisi vardır. Üşüme problemine engel olur. Göğüs kanserinin ilerlemesine engelleyici etkisi vardır. Kanı sulandırır ve kan şekerini düşürür.

Biberiye yağı nasıl kullanılır?

Biberiye yağı eklem, baş ağrısı ve onun gibi ağrılarda sürülerek ve masajla yayılarak kullanılır. Biberiye yağının çayı, migren, sinüzit tedavisinde kullanılır. Biberiye yağı kremi, selülitlerden ve fazla kilolardan kurtulmak için kullanılır. Biberiye yağını koklamak, hafıza ve verimli öğrenme için kullanılır. Biberiye çayı, bir litre su içine atılan 50 gr. kadar biberiye kaynatılır. Biberiye, tansiyon problemi olanlarda kullanılmamalıdır. Çünkü tansiyonu yükseltici etkisi vardır. Hamilelikte kullanımı çok önerilmez. Düşük tehlikesi yaratmaktadır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.