Menu

Bermuda Şeytan Üçgeninde kaybolanlar


bermuda şeytan üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni dünyanın en büyük gizemlerinden biridir. Pek çok bilim adamı tehlikeli ve tuhaf olan bu bölge için uzun zaman çalıştılar.

Uçaklar, gemiler hatta insanların kaybolduğu bu yer, Atlantik Okyanusunun batı kesiminde, Bermuda, Porto Riko ve Florida ucu arasında yer alır.

İşte, Bermuda Şeytan Üçgeninde kaybolanlar ;

uçuş 19


Uçuş 19, 1945 ;

Uçuş 19 bir eğitim uçuşuydu. Yaklaşık 14 erkek personeli bulunan uçak Bermuda Şeytan Üçgenine girdikten hemen sonra telsiz bağlantısı kayboldu. Daha sonra aramalarda Martin Mariner isimli tekne bu bölgede kayboldu. Bir daha 14 personelden ve arama yapan tekneden hiçbir zaman haber alınamadı.

ac 54 uçağı


AC-54 uçağı, 1947 ;

AC-54 uçağı 85 kişilik bir uçak olmasına rağmen içinde 6 kişi ile yol alıyordu. Bermuda yakınlarında bir fırtınaya yakalandılar. Fırtına içine girdikten bir süre sonra Bermuda Şeytan Üçgenine doğru kaydılar. Havaalanında ki telsiz operatörü bölgeye girerken bir SOS mesajı almış ve bir daha asla uçaktan haber alınamamıştır.

dc-3 uçuş


Uçuş DC-3, 1948 ;

28 Aralık 1948 tarihinde, Douglas Dakota DC-3 uçağı Florida’ya inmek için telsiz çağrısı yaptı. 50 km. havalimanına yakınken bir anda ortadan kayboldu. Uçakta 26 kişi vardı, uçağın Bermuda Şeytan üçgenine yanlışlıkla kaydığı ve o noktada telsiz bağlantısı yaptığı anlaşıldı. Uçak ve yolculardan haber alınamadı.

uçuş 441


Flight 441, 1954 ;

Uçuş 441, Amerika’nın askeri taşıyıcı uçaklarındandır. Uçak içinde 42 yolcu vardı. Bu yolcular, deniz subayları ve aileleriydi. Bermuda Şeytan Üçgenine yakın bir bölgede uçak birden gözden kayboldu. Uzmanlar, uçak denize düşerse mutlaka bulunabileceğini söylediler. Bir daha uçaktan ve yolculardan haber alınamadı. İşin ilginç yanı pilot acil bir SOS bile yollamamıştı.

wicht craft


Whitch, 1967 ;

23 metrelik, lüks cruiser olan Whitch, Miami boyunca Noel ışıklarını seyretmek için yola çıktı. Yaklaşık 1 mil kadar ilerledikten sonra akşam saat 9 civarı, sahil güvenliğe tekneye bir şeyin çarptığını söyledi. Sahil güvenlik 20 dakika kadar sonra alana geldiğinde gemi ortada yoktu.  Yaklaşık 1.200 millik alan tarandı ve gemiden iz bulunamadı.

piper jets


Piper Jets, 2005-2007 ;

Piper PA uçağı, 20 Haziran 2005 yılında Bermuda Şeytan Üçgeni içinde kayboldu. Uçakta 3 kişi vardı. Piper 2 uçağı pilotu ile Berry adası yakınlarında tekrar sırra kadem bastı.

tirislander


Trislander, 2008 ;

15 Aralık 2008 yılında içinde 12 kişinin olduğu uçak Bermuda şeytan Üçgeni içinde kayboldu. Geniş çaplı bir arama operasyonu ABD Sahil Güvenlik tarafından başlatıldı ancak uçağa asla ulaşılamadı.
One Response
  1. N.CENGİZ EROL

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.