Menu

Bergüzar Korel Kimdir ?


berguzar korel kimdir ?

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel kimdir ? 

Ünlü oyuncu Tanju Korel’in kızı olarak 1975 yılında dünyaya gelen Bergüzar Korel, ailesinin ikinci kız çocuğudur. Tüm çocukluğu İstanbul Ulus’ta geçmiştir. İlköğretim eğitimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini de Yıldız Koleji’nde tamamlayan Bergüzar, Üniversitede ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır.

Bergüzar’ın oyunculuğa atılma süreci

Çok küçük yaşlarından beri içinde oyunculuğa karşı bir ilgi ve sevgi olan Bergüzar Korel, ilk olarak lisedeyken okulundaki bir kaç amatör tiyatro oyununda rol aldı. Zaten kendisi de oyuncu olan babası, Bergüzar’a bu yoldayken çok fazla destek verdi. Bu destek sonrasında ilk oyunculuk deneyimi 1998 yılında ”Kırık Hayatlar” dizisinde gerçekleşti. Bundan sonra da  yapımcılığını Bergüzar‘ın annesinin ve babasının üstlendiği ”Zeytin Dalı” adlı televizyon dizisinde oyunculuğunu pekiştirme şansı buldu.

Bergüzar Korel’in babasına olan düşkünlüğü

2005 senesinde ”Kurtlar Vadisi Irak” filmi için kameralar karşısına geçen Bergüzar Korel, aynı dönemde ağır bir hastalık süreci geçiren babasının yanında olabilmek adına gelen rol teklifini kabul etmemiş, ancak annesi araya girip ”Baban duysa kesinlikle kabul etmeni isterdi” dedikten sonra Bergüzar bu rolü bir şekilde kabul etmiştir. Filmde özel hayatındaki sıkıntılarına rağmen profesyonelce davranıp gayet başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir. Üstelik Bergüzar için dizideki asıl zorluk, rol gereği canlandıracağı karakterin Arapça konuşacak olması ve çekimlerin seslendirme değil canlı olarak yapılacak olmasıydı. Fakat bunun da üstesinden kendinden emin bir şekilde gelen Bergüzar Korel, rolünü layığıyla canlandırmış ve film gişe hasılatında büyük başarı elde etmiştir.

Binbir Gece’yle gelen şöhret

2006 yılına gelindiğinde kendisine asıl şöhretini kazandıracak ve şimdi eşiyle rol arkadaşı olacağı ”Binbir Gece” adlı dizide rol almaya başlamıştır. Dizide bir geceliğine birlikte olmayı kabul ettiği adamdan yüklü miktar para alması gibi bir konu işlenmiş ve izleyicinin hem çok dikkatini çekmiş hem de çok tepkisini toplamıştır. Yayınlandığı sezon boyunca bolca reyting alan ve hakkında çokça konuşturan bu dizi, hem Bergüzar’ın oyunculuğuna apayrı bir deneyim katmış hem de Türk dizi tarihinde kendi adını önemli bir boyuta taşımıştır. Ayrıca bu dizideki rolü ona 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandırmıştır.

Hakime Bergüzar Hanım

Son olarak başrolünü Kenan İmirzalıoğlu’yla paylaştığı ”Karadayı” dizisiyle ekranlarda boy gösteren Bergüzar Korel, dizideki hakime hanım rolüyle sevenlerinin dikkatini üzerine toplamıştır. 70’li yılların ”sahici kadın” potansiyelini rolüyle izleyiciye çok iyi aktaran Bergüzar, teknoloji çağına girilmeden önceki akıllı kadın imajını oyunculuğundaki doğallığıyla harmanlamıştır.

Bergüzar’ın aile hayatı

7 Ağustos 2009 tarihinde ünlü tiyatro sanatçısı ve oyuncu Halit Ergenç’le dünya evine giren Bergüzar Korel, Kuruçeşme’deki Les Ottomans Oteli’nde yaklaşık 350 davetliyle birlikte bir düğün yapmıştır. Düğünde hiç bir masraftan kaçınmayan ve davetlilere şık bir düğün ortamı sunan çift, düğün bittikten sonra beyaz ve pembe renklerden oluşan 500 tane balonu gökyüzüne bırakmıştır. Çiftin 2010 yılında da Ali adında bir oğulları olmuştur.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.