Menu

Balıklar nasıl beslenir


baliklar-ne-yer-1

İnsanların beslenmekten oldukça keyif aldıkları ve etlerinde bulunan onlarca faydalı vitamin mineral sayesinde oldukça değerli bir besin kaynağı olarak anılan balıklar, bizim beslenme sürecimize girmeden önce kendi ortamlarında büyürken ve gelişirken farklı beslenme alışkanlıkları edinmektedirler.

Normal şartlarda balıkların kendi ortamlarında genel anlamda bitkilerle, böceklerle, böcek larvalarıyla, yosunlarla, salyangozlarla, mercanlarla veya kendilerinden daha küçük boyutlardaki balıklarla beslenmektedirler.

baliklar-ne-yer-2

Suyun yüzey kısmına yakın olarak beslenen balıkların, burada yakalama ihtimalleri olan yüzebilen canlılarla beslenme olasılıkları da bulunmaktadırlar. Genel yapıya baktığımızda ise bazı tipteki balıkların biraz daha derin kısımda yosun ve akıntıyla gelen yemekleri yiyebildikleri görülmektedir.

Tıpkı insan vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller gibi balıkların bünyesi de aynı şeylere ihtiyaç duymaktadırlar. Aldıkları bu ürünler hem yüzmek için enerjilerini karşılayabilmekte hem de daha dayanıklı canlılar olmalarını sağlamaktadırlar.

Balıkların en sevdiği yiyecekler söz konusu olduğunda da en kısa yanıt olarak taze yiyeceklerden (karides, solucan, böcekler veya böceklerin larvaları vb.) bahsedilmesi yeterli olacaktır.
Son 50 Yorum
 1. Beşevler çilingir
 2. misafir
 3. amına
  • misafir
 4. kemal
 5. zelal
 6. zelal
 7. beyzanur öz
 8. tr@fo
 9. dilara
 10. Ceyhun
 11. ekenel
 12. ekenel
 13. irem
 14. irem
 15. irem
 16. alanur
 17. çaglar
 18. feyza
 19. Balık İsmi Narin
 20. mehmet
 21. yaren
 22. meryem na
 23. sevde
 24. gizem karakuş
 25. mal
 26. ŞEYMA

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.