Menu

Balıklar nasıl beslenir


baliklar-ne-yer-1

İnsanların beslenmekten oldukça keyif aldıkları ve etlerinde bulunan onlarca faydalı vitamin mineral sayesinde oldukça değerli bir besin kaynağı olarak anılan balıklar, bizim beslenme sürecimize girmeden önce kendi ortamlarında büyürken ve gelişirken farklı beslenme alışkanlıkları edinmektedirler.

Normal şartlarda balıkların kendi ortamlarında genel anlamda bitkilerle, böceklerle, böcek larvalarıyla, yosunlarla, salyangozlarla, mercanlarla veya kendilerinden daha küçük boyutlardaki balıklarla beslenmektedirler.

baliklar-ne-yer-2

Suyun yüzey kısmına yakın olarak beslenen balıkların, burada yakalama ihtimalleri olan yüzebilen canlılarla beslenme olasılıkları da bulunmaktadırlar. Genel yapıya baktığımızda ise bazı tipteki balıkların biraz daha derin kısımda yosun ve akıntıyla gelen yemekleri yiyebildikleri görülmektedir.

Tıpkı insan vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller gibi balıkların bünyesi de aynı şeylere ihtiyaç duymaktadırlar. Aldıkları bu ürünler hem yüzmek için enerjilerini karşılayabilmekte hem de daha dayanıklı canlılar olmalarını sağlamaktadırlar.

Balıkların en sevdiği yiyecekler söz konusu olduğunda da en kısa yanıt olarak taze yiyeceklerden (karides, solucan, böcekler veya böceklerin larvaları vb.) bahsedilmesi yeterli olacaktır.
Son 50 Yorum
 1. misafir
 2. amına
  • misafir
 3. kemal
 4. zelal
 5. zelal
 6. beyzanur öz
 7. tr@fo
 8. dilara
 9. Ceyhun
 10. ekenel
 11. ekenel
 12. irem
 13. irem
 14. irem
 15. alanur
 16. çaglar
 17. feyza
 18. Balık İsmi Narin
 19. mehmet
 20. yaren
 21. meryem na
 22. sevde
 23. gizem karakuş
 24. mal
 25. ŞEYMA

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.