Menu

Badem yağı sakal çıkarır mı?


Birçok araştırma sonucunda badem yağının sakallara yararlı olduğu çünkü sakallardaki kepeği azaltarak sakalın altındaki deriyi nemlendirdiği, yani kurumasını engellediği ve ölü derileri temizlediği gözlemlenmiştir.

sakal-tirasi-olmamak

Sağlıklı sakalların uzamasını sağlayan tatlı badem yağı sakallara güzel bir görünüm verir, yumuşatır. Hatta badem yağı cilde uygulandığında kuru ve pul pul dökülen ciltlere günlük bir nemlendirici olarak kullanılabilmektedir.

Vücuttaki magnezyum eksikliğinin saç ve sakal dökülmesini tetiklediği ortaya çıkmıştır, badem yağı ise hem magnezyum hem de biyotin açısından zengin içeriği sayesinde sakal ve saç uzamasına yardımcı olur.

Evde sakal yağı yapımı

Evde sakal yağı yapmak istediğinizde az miktarda jojoba yağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağını karıştırarak oluşturacağınız tarifi sakallarınıza özellikle diplerden başlayarak uyguladığınızda ve son olarak tarak yardımıyla dağıttığınızda bakımınız tamamlanmış olacaktır. Gece uyumadan önce sürerek veya sabah duş aldıktan sonra uygulayarak tüm gün parlak sakalların tadını çıkarmanız mümkündür.

Ayrıca kaliteli bir badem yağı hızlıca emilir, ciltte de saçta ya da sakalda da güzel bir his ve koku bırakır. Kısacası badem yağı yalnızca saç ve cilt için değil, sakallarına iyi bakmak isteyen ve uzatmak isteyen kişiler tarafından da kullanılmakta olan yararlı bir yağ çeşididir.

Kaynakça: http://www.naturaloilsandbutters.com/almond-oil-for-beard/
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.