Menu

Badem yağı kirpik uzatır mı?


Uzun ve gösterişli kirpiklere sahip olmak isteyen ve aynı zamanda kimyasallardan da uzak durmak isteyen bireyler için badem yağı vazgeçilmez bir güzellik ürünü olacaktır.

badem yagiBadem yağı kirpik uzatır mı?

Badem yağı doymamış yağlar, vitamin E ve kalsiyum ya da magnezyum gibi minerallerin zengin olduğu bir içeriğe sahiptir.

Tüm bu yararlı içerikler birçok şekilde yerine uygulanabildiği gibi kirpiklere de uygulanarak besleyici özelliğinden yararlanılabilir.

Çünkü badem yağı nemlendirici özelliğiyle kirpiklerin doğal parıltısına ve canlılığına yardımcı olur. Badem yağının saç derisini yumuşatan özelliği ayrıca uzun ve kalın kirpikler için de kullanılmaktadır.

Saç foliküllerini güçlendirerek kirpiklerin düşmesini önler. Eğer kirpikler güç kazanmasını sağlarken kopmaları da önler. Eğer göz çevresi yeterince nemini kaybederse buralarda sağlıklı kirpikler çıkmaz veya kirpikler uzamaz.

Badem yağı ile bu bölgeye masaj yapmak da göz kapağının normal pH dengesini kazanmasına yardımcı olacak ve bölgedeki kan dolaşımını artıracaktır. Sonuç olarak da sağlıklı kirpiklerinizin uzamasını gözlemleyebileceksiniz.

Badem yağı kullanmanın en büyük avantajı diğer yağlara göre oldukça hafif yapılı olmasıdır.

Bu nedenle de sürülürken hiçbir rahatsızlık oluşturmaz veya kötü bir his bırakmaz. Ayrıca tüm cilt tipleri için de kullanılabilmektedir.

Badem yağı nasıl kullanılır?

Öncelikle kirpiklerinizin makyajsız ve temiz olduğundan emin olmalısınız. Ardından bir maskara fırçasını alıp üzerinde hiç maskara kalmayacak şekilde temizleyin.

Temiz fırçanızı badem yağına batırıp kirpiklerinize sürerek uyumanız yeterli olacaktır. Bu şekilde her gün uyguladığınız takdirde 4 veya 6 hafta arasında farkı göreceksiniz.

Kaynakça:

https://www.buzzle.com/articles/almond-oil-for-eyelash-growth.html
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.