Menu

Aylin Coşkun Kimdir ?


aylin-coskun-kimdir

Hem model, hem şarkıcı hem de oyuncu bir isim olan Aylin Coşkun, 1976 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Bir süre sonra Almanya’dan Türkiye’ye temelli dönüş yapan ailesiyle birlikte İzmir’de yaşamaya başlayan Coşkun, ilk okul eğitiminden lise eğitimine kadar İzmir’de eğitim görmeye devam etmiştir.

1997 senesinde yarışmaya katılarak “Miss Globe Türkiye Güzeli” seçilen Aylin Coşkun, temelli olarak İstanbul’a yerleşme kararı almıştır. Bu süreçlerde hem bir çok podyumda manken olarak görev almış, hem de modellik yapmaya devam etmiştir.

Aynı zamanda oyunculuğa da merakı olan Aylin Coşkun; Sadri Alışık Tiyatro Akademisi’nde tiyatro ve özellikle oyunculuk eğitimleri almaya da başlamıştır. Aldığı eğitimin ardından o dönemler bir programda sunuculuk yapma şansı yakalamıştır.

Bu tip başarılarının yanında, küçük yaştan beri içinde olan müzik sevgisini ve ilgisini de bir faaliyet alanına dönüştürmek isteyen Coşkun; müzik alanında da kendisini geliştirebilmek adına alanında uzman olan Meltem Taşkıran, Erdem Siyavuşgil gibi ünlü isimlerden de ders almıştır. Bunun okulunu da okumayı hedefleyen Aylin Coşkun, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Şan ve Solfej Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetinin ardından çok geçmeden piyasaya ilk albümü olan “Masal” isimli albümünü süren ünlü isim, hız kesmeden kısa bir süre sonra ikinci albümü olan “Tam Zamanı” albümünü çıkartmış, son olarak üçüncü albümü olan “Marka” ile de adından sıklıkla söz ettirmeyi becerebilmiştir.

Kendisinin bu sektörde en çok konuşulan davranışı, 2015 yılında çıkarmış bulunduğu albümünün “Akrep İğnesi” isimli şarkısı için Yunanistan’a giderek çok özel ve üstün başarılı bir ekiple çalışmasıdır. Bahsedilen ekip Rihanna’yla, Beyonce’yle çalışan bir ekiptir ve bu klibin çekilmesi esnasında da Aylin Coşkun 70 kişilik bir ekip oluşturarak onlarla 1 günü geçen bir süreçte çalışmalar yapmıştır. Üstelik çekilen klipte de Hollywood yapımlarında kullanılan üstün ekipmanlardan faydalanılmıştır.
Son 50 Yorum
  1. Samsung İ9300
  2. Omer Demirci
  3. cihangir çur
  4. fazıl

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.