Menu

Aşk nedir aşk nasıl ifade edilir aşk nasıl anlaşılır


TDK nın sözlüklerinde aşırı bağlılık olarak tanımlanıyor ama tabi ki aşk bu kadar basit değil.Aslında aşkın tanımı herkes için farklıdır.Herkes kendi kültürüyle yaşam tarzıyla aşkı açıklayabiliyor.

Genel olarak birşey söylemek gerekirse aşk aslında hayatın ta kendisidir.Hayatın içinde olan herşey mutlaka aşk duygusunun içinde de vardır.Mutluluk vardır,hüzün vardır,neşe vardır,kahkaha vardır,göz yaşı vardır yani aklınıza gelebilecek herşey vardır fakat aşkın farklı bir özelliği vardır tüm bu duygular aşkta çok abartılı bir şekilde yaşanır.Çünkü aşk insanın kimyasını değiştiren bir duygudur,aşk insanı tamamen bambaşka biri yapan bir duygudur.Böyle oluncada yaşanan herşey abartılı bir şekilde yaşanır.

Normalde daha az tepki vereceğiniz bir olaya aşıkken çok daha fazla tepki verebilirsiniz.Aşk bir kimyadır yani bildiğiniz hormonların salgılanması sonucu ortaya çıkan birşeydir.Bu hormon bilinçaltında ki bir kokudur ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Eğer siz hala aşk yok diyorsanız demek ki hala karşınıza aşık olacagınız bir kişi gelmemiş demektir.Ama siz yinede aşkı uzaklarda aramayın
Son 50 Yorum
 1. Anonim
 2. Hasret treni
 3. sena
 4. Barış İnci
 5. AHMET
 6. irem
 7. havva erden
 8. yaralı yürek
 9. ramiz
 10. Ayna
 11. eda
 12. bilgehan
 13. bilgehan
 14. ruzgar
 15. Betül
 16. gamze
 17. gamze
 18. emre
 19. isimsizasık
 20. nejla
 21. dewil
 22. rukiye
 23. tuğba
 24. musa
 25. veysiiiiiiiiii
 26. halim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.