Menu

Aşk nedir aşk nasıl ifade edilir aşk nasıl anlaşılır


TDK nın sözlüklerinde aşırı bağlılık olarak tanımlanıyor ama tabi ki aşk bu kadar basit değil.Aslında aşkın tanımı herkes için farklıdır.Herkes kendi kültürüyle yaşam tarzıyla aşkı açıklayabiliyor.

Genel olarak birşey söylemek gerekirse aşk aslında hayatın ta kendisidir.Hayatın içinde olan herşey mutlaka aşk duygusunun içinde de vardır.Mutluluk vardır,hüzün vardır,neşe vardır,kahkaha vardır,göz yaşı vardır yani aklınıza gelebilecek herşey vardır fakat aşkın farklı bir özelliği vardır tüm bu duygular aşkta çok abartılı bir şekilde yaşanır.Çünkü aşk insanın kimyasını değiştiren bir duygudur,aşk insanı tamamen bambaşka biri yapan bir duygudur.Böyle oluncada yaşanan herşey abartılı bir şekilde yaşanır.

Normalde daha az tepki vereceğiniz bir olaya aşıkken çok daha fazla tepki verebilirsiniz.Aşk bir kimyadır yani bildiğiniz hormonların salgılanması sonucu ortaya çıkan birşeydir.Bu hormon bilinçaltında ki bir kokudur ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Eğer siz hala aşk yok diyorsanız demek ki hala karşınıza aşık olacagınız bir kişi gelmemiş demektir.Ama siz yinede aşkı uzaklarda aramayın
Son 50 Yorum
 1. Muhmmt enes
 2. zehra yanlız
 3. Anonim
 4. Hasret treni
 5. sena
 6. Barış İnci
 7. AHMET
 8. irem
 9. havva erden
 10. yaralı yürek
 11. ramiz
 12. Ayna
 13. eda
 14. bilgehan
 15. bilgehan
 16. ruzgar
 17. Betül
 18. gamze
 19. gamze
 20. emre
 21. isimsizasık
 22. nejla
 23. dewil
 24. rukiye
 25. tuğba
 26. musa
 27. veysiiiiiiiiii
 28. halim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.