Menu

Arı Zehiri Nedir ? Ne İşe Yarar ?


ari-ignesi-zehri

Arı zehri hakkında bilgi

Arının arka kısmında yer alan iğnesi, kendisini zararlı gördüğü faktörlere karşı koruyabilmesindeki en güçlü ve tehlikeli silahıdır. İğnesinde bulunan zehir hem diğer canlıların üzerinde farklı ve rahatsız edici reaksiyonlar oluştursa da, aslında bu zehrin kullanılabileceği faydalı alanlar da bulunmaktadır.

Bilim insanlarının yaptıkları araştırmalar gereği, arı zehrinin insan sağlığına iyi geldiğinin belirlenmesinden sonra arı zehrinin tıp alanında kullanılması durumu ortaya çıkmıştır. Bu sisteme göre 2007 yılından beri yasal olarak kullanılan yöntem, arıların hasta olan kişinin vücudunda belli kısımlara koyularak iğnelerinin içeriğinde bulunan toksinlerin vücuda ilaç gibi etki etmesi durumu bulunmaktadır.

Bu tip tedavilerde kullanılacak arılar da normal arı çiftliklerinde değil, özel bilimsel laboratuvarlarda elde edilmektedirler. iğne boyutları 0,3 milimetre olarak üretilen bu arılar vücuda da aynı oranda toksin salgılamaktadırlar. Bu arıların toksinlerini salgılayacakları alanlar tamamen kişilerin hastalıklarının hangi bölgelerde olduğuna bağlı olmaktadır.

Arı zehri ne işe yaramaktadır?

Arı zehri insan vücuduna tedavi amaçlı uygulandığında; hem vücuttaki bakterileri öldürebilmekte, hem kan dolaşımını düzene sokmakta, hem bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olmakta hem de tansiyonun düşmesine yardımcı olmaktadır.

Bunun dışında romatizmaların yarattığı ağrılara iyi gelmekte ve bu tip benzer rahatsızlıkların düzeltilebilmesi için ekstradan doğal etki yaratmaktadır. Bu faydalarının anlaşılması ilk kez eski Mısır’da keşfedilmiş; o zamanlarda eklem iltihabı yaşayan kişilere arı zehri uygulaması yapılmıştır.

Bu zehrin başka hangi durumlarda işe yaradığını anlamak için de başka bir takım testler yapılmış; bu testler sonucunda MS hastalığına, bazı kanser türlerine, epilepsi hastalığına, migren hastalığına, astım hastalığına, kolesterol hastalıklarına ve damar tıkanıklıkları sorunlarına da son derece faydalı olduğu gerçeği ortaya çıkartılmıştır.
Son 50 Yorum
  1. mert ali
  2. şükrü oguz
  3. İlayda Sarcan
    • nu
  4. Cihatilkay Duran
  5. Feyzi Set
  6. Halil Leblebici

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.