Menu

Ametist taşının faydaları


ametist baş

Son yıllarda ametist taşı hakkında pek çok yerde bilgi ve yazı görüyoruz.

Ametist taşının sağlığa olan faydaları ve yararları saymakla bitmiyor.

Üstelik Feng Shui ve Reiki öğretilerinde ametist taşının çok farklı yerleri de vardır.

ametist1


Yarı değerli bir taş olan ametist, mor renktir. Kuvars taşının saf ve işlenmemiş haline ametist denilir. Ametist, Yunancada saf ve sarhoş etmeyen demektir. Antik Yunanda ametistin sarhoşluğu engellediğine inanılırdı. Bu nedenle bütün kadehler yani içki içilen eşyalar ametistten yapılırdı. İçinde morun hemen hemen her tonunu barındıran ametist ısıtıldığında sarı renge dönüşür. Radyasyonlu ortamlarda radyasyon dalgalarının manyetik alanını engelleyici durumu vardır.

ametist2


Reiki ve Feng Shui gibi Uzak Doğunun eski öğretilerinde mor ışık bilgeliğin, zenginliğin rengidir. Reiki uygulamalarında Tanrısal bilgeliği arttırdığına inanılırken, Feng Shui’de  eve bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

ametist3


Ametist taşının etkileri nelerdir?

Ametist taşı bağışıklık sitemimizi güçlendirir, hastalıklara karşı vücudun savunma mekanizmasını harekete geçirir. Bedene enerji vererek, canlanmasını sağlar. Kanı temizleyerek, toksin attırır. Zihinsel fonksiyonları kuvvetlendirir. Daha yaratıcı ve kavrama kapasitemizi arttırır. Bedenimizde olan tüm negatif enerjiyi toplayarak, huzur ve mutluluk verir. Özellikle göz hastalıklarında ve baş ağrısında etkilidir. Kalp hastalıklarına ve uykusuzluğa iyi gelir.

ametist4


Ametist taşının sağlığa etkilerinden yararlanmak için taşı satın aldığınızda yaklaşık 1 saat kadar tuzlu suda taşı bekletin. Daha sonra üstünüzde ya da yanınızda taşıyabilirsiniz. Televizyon ve bilgisayar yanında ametist taşı bulundurmak sizi zararlı ışınlardan koruyacaktır. Ayrıca ortamdaki negatif enerji kolaylıkla ametist tarafından bertaraf edilecektir. İngiliz kraliyet ailesi tarafından yüzyıllardır tüm mücevherlerde kullanılan bu yararlı taş mor yakut olarak da bilinmektedir. Sizde ametist taşını üstünüzde taşıyın.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.