Menu

Airbus A380 lüks yolcu uçağı


Havayolu şirketlerinin arasında dünya çapında en çok büyüyen ve en çok bilinen kuruluşlardan biri olan Emirates, dünya genelinde toplam 67 ayrı ülkenin pek çok noktasına yıl içerisinde binlerce yolcu taşımaktadır.

Bu hava yolu şirketi, uçuş dünyasında oldukça genç bir şirket olmasına rağmen kısa zamanda dünyaca ünlü ve oldukça bilindik bir havayolu şirketi haline gelmiştir. Bunun en büyük sebeplerinden biri uçuş sektöründeki hizmet kaliteleri ve kullanılan uçakların konforuyla nam salmasıdır.

İşte bu uçaklardan en çok beğenileni Airbus A380 ismi verilen uçaktır. Çift katlı bir uçak olan A380, toplam 850 yolcu taşıma kapasitesiyle ve içerisinde lüks sayılacak uçak konforuyla çoğu yolcunun hayalini süsleyen bir uçak tipidir.

Bu uçak ilk kez ticari olarak uçuş deneyimini 2007 yılının Ekim ayında, Singapur Havayolu şirketine ait olarak Singapur-Sydney arasında gerçekleştirmiştir. Yolculuk gerçekleştiren tüm yolculardan tam not alan bu konfor ve hizmet abidesi olan uçağın iç tasarımı ise şöyle;

1.

ucak-1


2.

ucak-2


3.

ucak-3


4.

ucak-4


5.

ucak-5


6.

ucak-6


7.

ucak-7


 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.