Menu

Ahmet Maranki Kimdir?


Ahmet Maranki kimdir?

Ahmet Maranki, ”Türkiye’nin lokman hekimi” olarak anılan bir isimdir. 1956’da İnebolu’da bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Lise eğitimi için İstanbul’a gelip liseyi bitirdikten sonra üniversite için Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’na girmiştir. 1976 yılında buradaki eğitimini tamamladıktan sonra devlet için görev yapmaya başlamıştır. Maliye Gümrük Tekel Bakanlığı’nda eksperlik, baş eksperlik ve uzmanlık gibi görevlerde bulunmuştur.

Daha sonra 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni bitiren Ahmet Maranki, 1986 yılında da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Siyaset bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Bu yüksel lisansını bitirdikten sonra aynı fakültede Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında da başarıyla doktorasını tamamlamıştır. 1993 yılınca SSCB yıkıldıktan sonra Ahmet Maranki, Azerbaycan’ın isteği doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti adına araştırmalar yapmak ve gideceği kurumun ilgili bölümünde baş uzman olmak adına görev almaya başladı.

Azerbaycan Birleşmiş Milletler teşkilatı için görev yapmış ve bu ülkede devlet üniversitelerinin ve özel üniversitelerin ekonomiyle alakalı ders programlarını hazırlamıştır. Aynı dönemde Azerbaycan Milli Meclisi’nde danışmanlık da yapan Ahmet Maranki, danışmanlık esnasında yaptığı çalışmalarını ”Türkiye – Azerbaycan Harici İktisadi Alakaları” adlı bir kitapta da yayınlamıştır.

ahmet-maranki-hayati

Daha sonra IPA – International Personal Academy’de görev yapan Ahmet Maranki, kendi başarılı meslek hayatından dolayı ilmi şura tarafından ödüllendirilerek ekonomi alanında profesör ünvanına layık görülmüş ve kendisi bu konuda ”ateşe” ilan edilen tek Türk vatandaşı olmuştur. 1998 yılında ise Azerbaycan kendisini yılın en başarılı yabancı bilim adamı seçmiştir. Uzun bir dönem Azerbaycan’da ve Kafkasya’da SSBC’nin kozmik ve stratejik merkezlerinde derin eğitimler alıp derin araştırmalarda bulunmuş, bunun sonucunda ise ”bioenerjist” ve ”ekstrasens” ünvanlarını almıştır. 1990 yılında faaliyete geçen ”Bilim ve Buluş Adamları Derneği”nin genel başkanlığını da yapan Ahmet Maranki, Amsterdam’da kurulan ”Türkiye – Hollanda Vakfı”nda Avrupa Birliği stratejilerinin hazırlıklarıyla ilgili genel başkanlık görevini de sürdürmektedir.

Ahmet Maranki, bu başarılarının dışında bir çok yeteneğe de sahip olan bir kişidir. İngilizce, Rusça, Azeri Türkçesi, Arapça ve Osmanlıca bilen Maranki, 1969 yılından itibaren de sporla uğraştığı için tekvando, siyah kuşak judo ve shiatsu spor dallarında hocalık yapacak kadar bilgi ve birikime sahiptir. Ahmet Maranki, uzun yıllardan beri yazdığı kitaplarında ve katıldığı televizyon programlarında onlarca konuyla ilgili bilgilerini okuyucularıyla ve izleyicileriyle paylaşmış, onlara bir çok sağlık programı için tavsiyeler vermeye çalışmıştır. Verdiği çoğu tavsiye, bitkisel ve alternatif tedaviler üzerinedir.

Ahmet Maranki’nin tavsiyeleri

Prostat için uygulanan bitkisel kür: Ahmet Maranki’nin geceleri oluşan prostat ağrıları ve idrar yanması sıkıntıları için önerdiği doğal bir kür vardır. Bu kür için 2 bardak miktarındaki kaynamış suya bir tutam miktarındaki ısırgan otunu attıktan sonra 10 dakika dinlendirip, hazırladığınız bu karışımdan günde 2 bardak içmeniz yeterli olacaktır. Aynı sağlık problemi için Maranki’nin önerdiği bir diğer karışım ise 2 adet orta boy soğanı 1 litrelik ılık suda bir gece boyunca bekletip (kabukları soyulmuş halde suya atılmalıdır) ertesi sabahtan itibaren su bitene kadar her sabah 1 bardak miktarında içilebilmektedir.

ahmet-maranki-basarilari

 

Karaciğer temizliği için kür : Herhangi bir bireyin karaciğerinde oluşan bir rahatsızlık varsa bu rahatsızlık egzama, sedef hastalığı, cilt sorunları gibi rahatsız edici rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir. Karaciğer rahatsızlıklarında Ahmet Maranki’nin kullanılmasını önerdiği en doğal kür kırmızı pancar kürüdür. Bu kürü hazırlamak için dört eşit parçaya böldüğünüz pancarı 1 litrelik kaynamış suyun içerisine atın ve sonrasında 3-4 dakika daha kaynatmaya devam edin. Bu pancar suyunu sabah, akşam ve uyumadan önce birer bardak içmeniz karaciğerinizin kendisini toparlamasına bir hayli katkı sağlayacaktır.

Kalp – damar sağlığı için kür : Ahmet Maranki’nin önerdiği bu kür sayesinde kalp damarlarınızın açılması ve kalbinizin daha güçlü çalışması sağlanmaktadır. Bu kür için öncelikle elinizde kaynattığınız ve ardından soğuttuğunuz alkali su bulunmalıdır. Bunların dışında 3 adet limonu dilim dilim ayırıp, 3 baş sarımsağı ezip, 1 gramlık ölçüyle aldığınız kristal tuzu da bu malzemelerin içerisine ekleyip iyice karıştırarak suyun içerisine ilave edin. Bu suyu bir kavanozun içerisine dökerek ağzını kapatın ve ışık görmeyen bir yerde bekletmeye başlatın. Daha iyi sonuç almak için kavanozun etrafını alüminyum folyoyla da sarabilirsiniz. 3 haftalık bekleme sürecine almanız gereken bu karışımı 2-3 günde bir çalkalayarak tekrar yerine bırakın. En sonunda 3 hafta geçtikten sonra kürünüzü her gün yetişkin sayılacak yaşlardaysanız 3 kez bir yemek kaşığı miktarında kullanabilirsiniz. 12 yaş ve altındaki çocuklar ise yine günde 3 kez kullanabilir ancak miktar bir tatlı kaşığı miktarında olmalıdır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.