Menu

Afrika’nın en doğal ve güzel plajları


afrikanın en ünlü plajları

Gezmeyi sevenler macera, zevk ve yeni kültürlere ilgi duyarlar. Avrupa, Karyipler ve Latin Amerika, Uzakdoğu erişilebilir ve sıklıkla gidilen yerlerdir.

Fakat, Afrika kıtası son yıllarda güzel bölgeleri ile öne çıkıyor.

İşte, Afrika’nın en doğal ve güzel plajları ;

mauritius


Belle Mare, Mauritius ;

Mauritius, Afrika kıyıları Hint Okyanusu’nda bulunan muhteşem bir ada ülkesidir. Portekiz, Fransa ve İngiltere tarafından sömürge olan bu ada, bütün bu ülkelerin kültürlerini taşımaktadır. Huzurlu bir ortamda, sessiz ve sakin bir plaj arayışınız varsa Mauritius’un doğu kıyısında Belle Mare Beach önerilir. Çarpıcı beyaz kumu, parlak gündoğumu yaşama yeni umutlar katmaktadır.

gana,


Kokrobite Plajı, Gana ;

Gana, siyasi çekişmelerini çok gerilerde bırakmış bir devlettir. Ülke, huzurlu, sıcak ve çok davetkar kabul edilir. Dünyanın en güzel ve iyi plajlarından biri olan Kokrobite Beach, suyun güzelliği, dost halk ve balıkçıları ile muhteşem kabul ediliyor.

malavi


Chitimba Plajı, Malavi ;

Malavi, Zambiya, Tanzanya ve Mozambik ile sınırlanmıştır Afrika’nın bir ülkesidir. Nefes kesen Malavi Gölü boyunca uzanan plaj dünyaca meşhurdur. Bu göl deneyimi için, Mzuzu şehrinin 143 metre uzağında olan Chitimba kampına gitmek gerekmektedir. Bol muz ve papaya ağaçları altında olan kumsal dağları da seyredebileceğiniz bir ortamdır.

seyşeller


Anse Soleil Plajı, Seyşeller ;

Seyşeller için yeryüzü cenneti denilmektedir. Hint Okyanusunda olan adalar topluluğudur. Tüm Afrika ülkeleri arasında en az nüfusa sahiptir. Anse Soleil Plajı, Mahe adasında bulunan ve tenha plajlardandır. Ormanın içinde kaya basamakları olan özel plaj, gün batımı için de dünyanın en güzel noktalarındandır.

güney afrika


Uvongo Plajı, Güney Afrika ;

Uvongo, Güney Afrika alt güney kıyısında bulunan ve çocuklar ile gidilebilecek egzotik bir plajdır. Mükemmel bir sığ lagünü vardır. Doğal güzelliği ile muhteşemdir.

zanzibar


Nungwi, Zanzibar ;

Zanzibar’dan bahsetmeden Afrika’nın güzel plajlarından bahsedilemez. Nungwi plajı bir balıkçı köyündedir. Beyaz kumu ve berrak turkuaz suyu ile meşhurdur. Yeryüzünde cennet aranıyorsa kesinlikle bu bölgede vardır.

senegal


Cap Skirring, Senegal ;

Afrika’nın Senegal’inde bulunan bu plaj kesinlikle görülmesi gereken bir noktadır. Kilometrelerce uzanan beyaz kumları ile plaj çarpıcı güzelliği gözler önüne serer. Kesinlikle seyredilmesi gereken bir manzara olarak kabul edilir.

tunus


Sidi Bou Said, Tunus ;

Sidi Bou Said, Tunus’un sahil kasabasıdır. Kasaba, kartpostallık görüntüler verir. Mavi kapılar, antika beyaz badanalı evler tam bir cennettir. Plajı temiz, su berrak ve lezzetli Kuzey Afrika mutfağı ile ünlüdür.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.