Menu

80’li yılların en ünlü yabancı dizileri


80’li yıllarda TRT’de yayınlanan yabancı diziler, 7’den 70’e herkesin beğeniyle izlediği diziler oldu. Öyle diziler vardı ki, yayınlandığı saatte dışarıda kimseler kalmazdı. Belli yaştaki insanların hayatlarında tatlı hatıralar bırakan, 80’li yılların en ünlü yabancı dizilerini sizler için derledik.


alf


Alf: ABD yapımı olan dizi uzaylı bir canlının, bir Amerikan ailesinin evindeki maceralarını konu alıyordu. 1986-1990 yılları arasında ABD’de gösterilen dizi TRT’de de yayınlandı.


aşk gemisi


Aşk Gemisi: ABD yapımı olan dizi, bir olcu gemisinde geçen romantik ve komik olayları konu ediyordu. Ülkesinde 1977-1987 yılları arasında gösterilen dizi Türkiye’de de TRT tarafından yayınlandı.


çarlinin melekleri


Çarli’nin Melekleri: 80’li yıllarda ülkemizde de gösterilen dizi, ABD’de 1976-1981 yılları arasında yayınlanmıştı. Dizinin başrollerini Farrah Fawcett, Jaclyn Smith, Kate Jackson ve Cheryl Ladd gibi isimler paylaşıyordu.


cosby ailesi


Cosby Ailesi: 1984-1992 yılları arasında ABD’de yayınlanan dizi ülkemizde TRT’de de gösterildi.


dallas


Dallas: 1978-1881 yılları arasında ABD’de gösterilen Dallas, ülkemizde de en çok seyredilen yabancı dizilerin başında gelmekte. Başrollerini Larry Hagman, Linda Gray, Patrick Duffy, Ken Kercheval gibi isimlerin üstlendiği dizi, yakın zamanda tekrar çekilmeye ve ülkemizde gösterilmeye başladı.


flamingo yolu


Flamingo Yolu: ABD’de 1981 ve 1982 yıllarında yayınlanan dizinin başrollerinde Mark Harmon, Morgan Fairchild ve Kevin Mc Carthy yer almaktaydı.


kara şimşek


Kara Şimşek: Bir dönemin efsanelerinden olan Kara Şahin, 80’li yıllarda herkesi televizyon başına çekiyordu. David Hasselhoff dizinin başrolünü üstleniyordu.


mavi ay


Mavi Ay: 1985 ile 1989 yılları arasında ABD’de yayınlanan dizi ülkemizde de en sevilen dizilerden biri oldu. Başrollerinde Cybill Shepperd ve Bruce Willis oynuyordu.


mac gyver


Mac Gyver: ABD ve Kanada ortak yapımı olan dizide kahramanımız çok özel becerileri olan ve her türlü zorlu durumdan kurtulmayı bilen zeki birini canlandırmıştı. Dizinin başrolünde Richard Dean Anderson’ı izlemiştik.


ziyaretçiler


Ziyaretçiler: 1985-86 yıllarında ABD’de gösterilen, dönemin en beğenilen bilimkurgu dizilerinden biridir. TRT’de yayınlandığı zaman herkesin ilgisini çeken bir dizi olmuştu.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.