Menu

2012 yılının en iyi 10 bilim kurgu filmi


2012 yılını geride bıraktığımız bu günlerde, geçen yılın en iyi bilim kurgu filmlerini sizin için derleyelim dedik.

İşte geçen yılın en fazla seyredilen ve en çok beğenilen bilim kurgu filmleri;


1- The Avengers; Bu yıla kadar tanıdığımız ve seyrettiğimiz süper kahvaramlar bu filmde hep birlikteler. Hızlı ve nefes kesen sahneleri ile film, gerçekten seyretmeye değer. Bu yüzden de sıralamada 1 numarada bulunuyor.


2 – Prometheus; İnsanlığın nereden geldiği ve yaşamın nasıl başladığının şifrelerini çözmeye çalışan bir grup bilim adamı ile heyecanlı ve galaksiler arası uzun bir yolculuğa çıkmaya hazırmısınız? Film 2. sırada.


3- Men in Black 3; Serinin bu filminde, zamanda geriye dönerek dünyayı kurtaran kahramanlarımız, eski zamanın nostaljisi ile bilim kurguyu biraraya getiriyor. Film 3. sırada.


4 – The Hunger Games; çok satan romanın film uyarlamasında ölümüne düzenlenen yarışlarda kim sağ çıkacak? diğerlerini öldürmek, yaşaman için şart!


5 – Could Atlas; Farklı zamanlarda farklı hayatlar ve dünyanın geldiği nokta.Hırs, açgözlülük ve iktidar, yaşam ve ölüm..Senenin son aylarında vizyona girse de değişik zaman, mekan ve karakterleri ile düşünerek izlenmesi gereken harika bir film.


6 – The Hobbit; Milyonlarca izleyici ve okuyucu tarafından çok beğenilen Yüzüklerin Efendisi 3’lemesinde maceranın en başına gidiyoruz. Aynı lezzeti bulabileceğiniz harika bir film.


7 – The Chronicle ; 3 gencin olağanüstü güçlerine şahit olun. Süper bir macera.


8 – Battleshıp; Dünyayı kurtaran bir gemi ve askerleri. Kıyasıya uzaylılar ile yapılan savaş! Mutlaka seyredilmesi gereken bir film.


9 –  Seeking a Friend for the End of the World; eğlenceli, düşündürücü ve çok zeki bir film.


10 – John Carter; farklı bir dünyada farklı insan yaşamı, uzaylı formlar ve yaratıklar ile kıran kırana bir savaş.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.