Menu

Zeytin çekirdeğinin faydaları

zeytin çekirdeğinin faydaları

Zeytinin faydalarını hepimiz biliyoruz, ancak zeytin çekirdeğinin faydaları ile ilgili anlatılan karşıt ifadelerin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yapılan birçok araştırmaya bakacak olursak herhangi bir bilimsel dayanağının olup olmadığı da belli değil tabi ki, ancak zeytin çekirdeğinin kişinin boğaz boşluğundan mideye inene dek eridiği ve kolayca hazmedildiğini söyleyenler bulunmaktadır. Bunun pek çok denek üzerinde ve bazı cihazlarla da tespit edildiği söylenmektedir.

Zeytin çekirdeğinin yutulması herkes tarafından bilinen bir uygulama değildir. Ancak eskilerin çoğunun bunu yaptıkları da bilinmektedir. Bundan yaklaşık 30 yıl kadar önce başlayan zeytin çekirdeği ile ilgili araştırmalar, halen devam etmektedir. Bir araştırma sonuçlarına göre ortaya çıkan sonuçlar, belki de birçok kişi için hayret verici olacaktır.

Bu araştırmaya göre zeytin çekirdeğinin faydaları

Mide yanması yaşayan kişilerin tamamı zeytin çekirdeğini yuttuktan bir müddet sonra rahatladıklarını, kabızlık ve sindirim sistemi ile ilgili sorunlarının da ortadan kalktığı belirtmişlerdir.

Zeytin çekirdeği yutan kişilerde hemoroit ( basur ) sorunlarına rastlanmadığı, bilakis basur sorunu olanların iyileştikleri belirtilmektedir.

Sürekli olarak zeytin çekirdeği yutan kişilerde, kanser sorunlarına çok ender rastlanıldığı da belirtilmektedir.

Zeytin çekirdeği yutan kişilerde ülser veya gastrit gibi mide sorunlarının sona erdiği, sindirim sistemi ve bağırsakları düzenlediği, prostat ve basur gibi rahatsızlıklara engel olduğu ve vücudunuzdaki iç organlarınızda baş gösterebilecek kanserli hücre risklerini en minimuma indirdiği de genel olarak zeytin çekirdeğinin faydaları olarak belirtilmektedir.

Zeytin çekirdeği ile ilgili uzman görüşleri

Konularında uzman olan birçok isim zeytin çekirdeği yutmanın yaradan çok zararlı olduğunu belirtmektedirler. Çok miktarda zeytin çekirdeğinin yutulmasının sağlık felaketine yol açacağı belirtilmektedir. Bunu söyleyen uzmanlar, zeytin çekirdeğinin iki ucunun da sivri olduğunu ve midenin de bunları öğütemediğini belirtmektedirler. Bundan dolayı da zeytin çekirdeklerinin bağırsaklara zarar verebileceğini ve tahriş edebileceğini söylemektedirler. Hemoroit sorunu olan kişilerin yaralarına da zarar verip parçalayabilir. Hemoroiti olan hastaların birçoğu doktora gitmekten imtina ettikleri için, söylenen her yöntemi denedikleri ve bundan zarar gördükleri belirtilmektedir. Zeytin çekirdeğinin herhangi bir faydasını görmedikleri için neticede doktora gitmekten başka çareleri de kalmıyor.

Zeytin, Ku’an’da da adı geçen mübarek bir besin maddesi ve çok faydalı olduğu da kesin. Ancak çekirdeği ile ilgili bazı şeyleri kulaktan dolma bir şekilde uygulamaktansa, modern tıbbın imkanlarından yararlanarak uzman doktorlara görünmekte yarar vardır.

Son 50 Yorum
 1. Sena Kaya Cevapla
 2. Muzaffer Cevapla
 3. Uğur Şahin Cevapla
 4. Arzu Cevapla
 5. Emin gültekin Cevapla
  • Arzu Cevapla
 6. Sertaç Cevapla
  • Berkay Cevapla
 7. Yunus Cevapla
 8. ahmet Cevapla
 9. Anonim Cevapla
 10. Erdal Cevapla
 11. Dost Cevapla
 12. Hasan Coban Cevapla
 13. CENAP Cevapla
 14. Anılar Cevapla
 15. Ozkan yormaz Cevapla
 16. Anonim Cevapla
 17. ayten Cevapla
 18. emrah koçer Cevapla
 19. Anonim Cevapla
 20. ali erkan Cevapla
 21. heysem alkan Cevapla
 22. yılmaz Cevapla
 23. Şakir Cevapla
  • Nureddin Cevapla
 24. omar hoca Cevapla
 25. osman.kaysri@hotmail.com Cevapla
 26. yüzbasi-oruc Cevapla
 27. Anonim Cevapla
 28. Tahsin ERTEM Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.