Menu

Zencefilin 10 yararı

zencefil baş

Zencefil hakkında uzun araştırmalar yapılan ve bol vitamin, mineral içeren bir bitkidir. Çok eski zamanlardan günümüze kullanılmaktadır. İçerdiği kalsiyum, B ve C grubu vitaminler sayesinde yararları saymakla bitmez. İşte zencefilin 10 yararı ;

zencefil

Zencefil karaciğerde detoks etkisi yaratır. Karaciğerin düzgün çalışmasını sağlar. Midede mide asitlerinin salgısını arttırarak hazmı kolaylaştırır.

Bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar. Bağırsaklar da olan yararlı bakterileri arttırırken, zararlı olanları atar. Bağırsak kanserine karşı etkilidir.

zencefil 2

Zencefil, kuvvetli bir antioksidandır. Kanser hücrelerinin artmasını engeller. Kansere karşı koruyucudur. Bulantı ve kusmayı keser. Özellikle hamile kadınlarda ki ve ameliyat sonrası bulantılara iyi gelir.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Baş ağrılarına, migrene iyi gelir. Şeker hastalarında kan şekerini dengeler.

zencefil3

Zencefil, kan basıncını dengeleyerek, kanı sulandırır ve kolesterol düşürür. Solunum yollarını açar ve özellikle astımlı hastalara iyi gelir.

Üst solunum yolu hastalıklarında tedavi edici özelliği vardır. Soğuk algınlığı ve iltihaplarda kuvvetli bir yardımcıdır.

zencefil4

Zencefil, çok iyi bir mikrop öldürücü ve iltihap çözücüdür. Bu nedenle vücutta temizlik yapar. Cilt hastalıklarında çok faydalıdır. Ciltte olan iltihaplarda, çıbanlar da ve çeşitli yaralarda iyileştirici etkisi vardır.

zencefil5

Kadınlarda ve erkeklerde üreme sorunlarına çok faydalıdır. Kadınlarda adet düzeni sağlarken, erkeklerde sperm sayısını arttırır. Vücuda zindelik ve enerji verir.

Zencefil, kadınlarda görülen rahim kanserini yavaşlatır ve oluşmasını engeller. Rahim ve kolon kanserine çok etkilidir.

One Response
  1. Mehmet Hayır ŞEHİT

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.