Zayıflama ilaçları hakkında bilgi
Menu

Zayıflama ilaçları hakkında bilgi

zayıflama ilaçları

Zayıflama ilaçları son yıllarda televizyon, sosyal medya, gazetelerde sıklıkla rastladığımız ürünlerdir. Dikkatinizi çekiyorsa hepsi etkili kilo vermeye yararlar hatta bu ilaçları kullanıp kilo veren insanların görüntüleri de yanlarında paylaşılır. İşin ilginç yanı bilim adamlarından geliyor. Bilim adamları mucize zayıflatan bir ilaç olmadığını üstünde durarak söylüyorlar.

Peki, nedir bu zayıflama ilaçlarının özelliği? Kutularında Türkçe veya İngilizce bile yazı olmayan sıklıkla Çince yazılarla donatılmış olan bu ilaçlar aslında sağlığımıza ciddi zararlar veren kimyasallardır. Tamamen bitkisel karışım oldukları söylense de, kutudan çıkan prospektüsünde içeriğini göremediğimiz pek çok ürün ise Tarım Bakanlığı onayı olmadan el altından satılıyor. İlginç olan bitki çaylarının bile fazlası vücudumuzda tahribat yaratırken bu zayıflama ilaçları kim bilir neler yapıyor sorusudur.

Sağlık Bakanlığı ya da Tarım Bakanlığı onayı olmayan zayıflama ilaçları kesinlikle kullanılmamalıdır. İlaçların içinde metabolizmayı hızlandıran bazı maddeler varsa unutulmaması gereken şey, bu maddelerin bazılarının şekeri, tansiyonu yükseltmesi hatta dolaşımda sorunlar yaratmasıdır. Bu nedenle, zayıflama ilacı kullanarak ölen pek çok insan vardır.

zayıflama ilaçları hakkında

Bazı ürünlerin içeriğinde iyot kaynağı olan yosunlar vardır. Yosun içeriği taşıyan zayıflama ilaçlarında ciddi tehlikeler vardır. İyot, tiroit hormonunun fazla üretilmesine neden olur. Bu sayede metabolizma hızlanarak kilo verme başlar. Fakat, tiroit hormonunun fazla üretilmesi zamanla hipertiroidizme neden olur. Kalp ritmi hızlanır, terleme artar, sıcaktan bunalma, sık dışkılama, ishal, bulantı, sinirlilik, öfke, elde titreme, adet düzenin bozulması, yüksek tansiyon, beyin kanaması iyodun fazla alınması ile oluşur. Bu nedenle içinde yosun olan zayıflama ürünleri sizi öldürebilir veya kalıcı hasarlar yaratabilir. Bu tarz bir ilacı kullanmadan önce mutlaka bir doktora gözükmek gereklidir. Üzerinde Sağlık Bakanlığı onayı olmaz ise kullanılmamalıdır.

Genelde zayıflama ilaçlarının içinde metabolizmayı hızlandıran çeşitli kimyasallar bulunmaktadır. Metabolizmayı hızlandırmak için genelde ana madde iyottur. İçeriğinde iyot olan tüm ürünler ise sizi tiroit hastası yapar. Çünkü fazla salgılanan tiroit hormonu başta haşimato veya zehirli guatr hastalığına neden olur. Sağlıklı kilo vermek için uygulanan diyet ve spor ile yaşam tarzınızı değiştirerek sağlığınızdan olmadan kilo verebilirsiniz. Zayıflama ilacı diye ne yazık ki bir mucize daha bilim adamları tarafından açıklanmamıştır. Bu nedenle sağlığınızdan olmayın.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.