Menu

Yüz şekline göre saç kesimi nasıl olmalı

saç baş

Saç kesimi deyip geçmemek lazım. Yüz şeklinize göre saç kesimi yaptırdığınızda daha alımlı ve hoş dururken, kusurlarınız da kapanacaktır. İşte yüz şeklinize göre saçlarınız nasıl olmalı ;

saç kesimi1

Eğer yuvarlak yüzlüyseniz ; Çenenizin sınırından başlayan katlı kesimler tercih etmekte fayda vardır. Basık ve başınıza yapışan modeller yerine kabarık ve hafif dalgalı modelleri tercih etmelisiniz.  Çünkü saçlarınız, başınıza yapışık olursa daha geniş bir yüz görünü oluşur.

yüz2

Uzun yüzlüyseniz ; Kısa ve arkaya doğru şekillenen saçlar kullanılmalıdır. Uzun ve düz saçlar, yüzünüzü daha da uzun göstereceğinden kullanılmamalıdır. Çene hizasından arkaya doğru katlı kesimler uzun yüzlüler için en iyi saç şeklidir.

yüz3

Oval yüzlüyseniz ; Her tür saç kesimi güzel durur sadece çok kısa kesimler kullanmaktan uzak durulmalıdır. Kalp yüzlüyseniz; alın kısmı geniş olanlardır. Şakaklardan başlayan katlar, yoğun kahküller  yüzünüze çok yakışacağı gibi alnı dengeleyecektir.

yüz5

Kare yüzlüyseniz , Kısa ve geometrik şekilli kesimlerden uzak durulmalıdır. Hafif dalgalar geometrik ve sert hatları yumuşatır. Hafif perçemler ve şakaklardan yüze inen saçlar hoş durduğu gibi hatlarınızı düzgün gösterecektir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.