Menu

Yusuf Harputlu kimdir

yusuf harputlu

Yusuf Harputlu / Sanatçı

01 Ocak 1981 Elazığ
Yusuf harputlu aslen Diyarbakirlidir. 6 kardeş (3 erkek, 3 kız). Erkeklerin en küçüğü olan Yusuf Ilkokulu Adana Karacaoğlan İlkokulunda okudu. Ömer Refika Halıcılar Ortaokulunu orta 3’den cogu dogulu gibi maddi sorunlar sebebi ile terk etti. Orta okul ve liseyi dışarıdan bitirmeyi düşünüyor. Müziğe 11-12 yaşlarında abisinin çıktığı gazinoda sahneye çıkıp kendisini yetiştirip kaset yapma düşüncesi vardı. Ve orada 3-4 sene sahneye çıkıp yetiştirdikten sonra demo kaset hazırladı.

Yusuf Harputlu’yu çalışmalarında o güne yalnız bırakmayan ağabeyi demo kaseti alıp İstanbul’a geldi ve ilk olarak Mustafa Topaloğlu’na dinletti. Mustafa Topaloğlu genç sanatçı adayındaki farklılığı görüp onu İstanbul’a çağırdı. Ağabeyine “Sen Adana’ya dönebilirsin artık o bizim evladımız gibidir, sizin hiç şüpheniz olmasın” diyerek Yusuf Harputlu’yu alıp evine götürdü. Kaset çalışmaları başlamıştı. Ve 2-3 ay geçmeden Hilmi Topaloğlu’nun oğlunun sünnet düğününde sahneye çıktı. Sahnede ilk olarak Havar adlı türküyü okudu. Hilmi Topaloğlu kaseti kendinin yapacağını söyledi. Yusuf Harputlu ertesi gün Prestij Müziğin sanatçısıydı. “Ahucan” adlı kaset Yusuf Harput’un ilk albümü… Genç sanatçı adayının ilk klip parçası ise “Ormancı”.

Daha sonradan Prestij Müzik etiketiyle Hasretindeyim Seyhan Müzik etiketiyle Hedef ve Vega Müzik etiketiyle Sürünesin albümlerini dinleyicisinin begenisine sundu.

Şarkıları

Acımadın Mı

Aman Kız

Dilan

Le Le

Sen Yoksun Ya

Yaralı

Son 50 Yorum
 1. adfgfyf Cevapla
 2. Anonim Cevapla
 3. Erol yıldız Cevapla
 4. mehlika Cevapla
 5. hamz@ Cevapla
 6. Soner Cevapla
 7. kadir Cevapla
 8. oya hasre0 Cevapla
 9. damla ulker Cevapla
 10. ali ihsan Cevapla
 11. seda Cevapla
 12. berivan ve dilan Cevapla
 13. elif Cevapla
 14. askım Cevapla
 15. askım Cevapla
 16. pelin Cevapla
 17. nevruz Cevapla
 18. betim Cevapla
  • askım Cevapla
 19. betim Cevapla
 20. gulnur Cevapla
 21. ahmet Cevapla
  • damla ulker Cevapla
  • Anonim Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.