Yeniden canlanan şehir Berlin
Menu

Yeniden canlanan şehir Berlin

berlin şehri

Utanç duvarı yıkıldıktan sonra, Berlin’in kültürel ve yaratıcı enerjisi de ortaya çıktı. Bugün Avrupa’nın en heyecan verici şehirlerinden biri oldu. Sanatsal ve kültürel projelerin zenginliği ile dönüşüme hazır bir şehir olan Berlin, sıra dışı mimari tasarımı ve yaşam tarzı ile öne çıkıyor. Galerileri ve sahne sanatları, barları ve kulüpleri ile modern bir Avrupa metropolü. Doğu Berlin’de daha çok moda ve gece hayatı öne çıkmakta, Diğer tarafta ise daha sakin ve tenha bir hayat devam etmektedir.

berlin brandenburg kapısı

Gezilmesi gereken yerler

Brandenburg Kapısı

Bergama Müzesi

Charlottenburg Palas

Berlin Katedrali

Seçkin sanat eserlerinin sergilendiği kültürforum.

berlin

Yeme, içme ve alışveriş fırsatları

Sabah saat 4 bile olsa Berlin’de kahvaltı yapmak için bir yer bulabilirsiniz. Yeni ve eski kafeleri, hafif yemek çeşitleri ve öğleden sonra kahve ile birlikte bir kek yiyebileceğiniz mekanları oldukça fazla. Berlin’de etnik restoranların çokluğu şehrin sosyal sahnesinin bir parçasıdır. Mitte meydanı etrafında şık iç mekanlara sahip yerler bulabilirsiniz.

berlin duvarı

Birçok alışveriş caddelerinin olduğu Berlin’in en önemli alışveriş bulvarı Ku’damm olarak da bilinen Kurfürstendamm’dır. Bir dizi mağazaların bulunduğu Friedrichstrabe, şehrin diğer büyük bir alışveriş caddesidir. Ayrıca Wittenbergplatz üzerindeki çiftçi pazarı incelemeye değer yerlerden biridir.

berlin bergama müzesi

Şehir yaşamı

Brandenburg kapısından yukarıya doğru ağaçlıklı bulvar üzerinde Berlin’in en tarihi binaları yer almaktadır. Ünlü tasarımcıların mağazalarının da bulunduğu Ku’damm bir yürüyüş için oldukça iyi bir yerdir. Gendarmenmarkt, kentin neoklasik konser salonu, Fransız ve Alman katedrallerinin yer aldığı en güzel meydanıdır. Modern bir mimariye sahip olan Potsdamer Pşatz’a buradan kolayca ulaşma imkanına sahipsiniz.
One Response
  1. sedat Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.