Menu

Yaşamak isteyeceğiniz en güzel adalar

ada

Bazen hayattan öylesine sıkılırız ki, alıp başımızı gitmek isteriz. Geride kalan işleri yarım kalmış hayatı bırakmak, hiç düşünmemek ve ruhumuzu dinlendirmek ihtiyacı duyarız. Hep bize sorulur ya, bir adaya düşsen yanına ne alırsın diye. İşte, yanınıza ne alacaksanız alın ve bu adalar gidin. İşte, dünyada yaşanmak istenen adalar ;

maldivler

Maldiv adaları

Hint okyanusunun güneyinde olan bu adalar, turkuaz rengi suyu ve ince pırıl pırıl kumları ile bizleri büyülüyor. Genelde balayı çiftlerinin dünyada ki uğrak yerlerindendir.  Maldiv adalarına gittiğinizde geriye dönmek istemezsiniz. Sessizlik, doğa ve denizin keyfi orada bambaşkadır.

caprera adası

Caprera adası

İtalya’nın Maddalena adalarına bağlıdır. Bir Akdeniz adası olması nedeni ile, bize çok yakın esintiler içerir. Kumsalları, duru ve pırıl pırıl suyu ile dikkat çekicidir. Sarp kayalıklar ve uçurumlarda panaromik manzaralar seyredilir. Akdeniz içinde en romantik ada olarak kabul edilir.

mikanos adası

Mikanos adası

Yunanistan’ın en meşhur adasıdır. Mimari özellikleri ile bir miktar Bodrumu hatırlatsa da doğal güzellikler ve eski bir volkanın üstüne kurulmuş olması nedeni ile muhteşem bir görselliği vardır. Etrafta bol miktarda Çingene pembesi begonviller ve turkuaz rengi su ile karşılanırsınız.

kauai adası

Kauai adası

Hawaii adalarının en küçüğüdür. Adanın ortasında volkanik dağlar vardır. Şelale, orman ile kaplı adanın en ilgi çekici özelliği çiçeklerdir. Binlerce ve rengarenk çiçek sizi adada karşılar. Adanın yerli dilinde manası zaten, bahçe demektir. Eşsiz denizi ve kumsalları ile burada yaşasam dedirten bir yerdir.

coisine adası

Coisine adası

Hint okyanusunda Seyşel adalarına bağlı olan bir adadır. Doğası bozulmamıştır. Turistik tesisler belki de dünyanın en lüksleridir. Fakat, bu ada her şeyden uzaklaşıp, kaybolmak isteyenlerin adası olarak bilinir. Huzur, konfor ve ıssızlık garantidir.

Scott Sporleder

Palawan adası

Yüksek ve dik kayalıkların arasında muhteşem denizi ve kumsalları ile kartpostal gibi bir adadır. Bu ada için yeryüzünde ki cennet denilmektedir. Vahşi yaşam, orman ve balıkçı köyleri ile görülmesi gerekir. Büyüleyici bir atmosferi vardır.

bora bora adası

Bora Bora adaları

Güney Pasifik’te, Fransız Polinezyası olarak bilinir. Okyanusun ortasında tabanı cam olan bungalowlarda kalırsınız. Adanın, muhteşem güzelliği ve kumsalları ile pasifiğin kraliçesi denilir. Romantik bir tatil için şiddetle önerilir.