Menu

X-Ray Görüşlü Kız


Discovery Channel’daki “X Işınlı Gözler” belgeselinde program sorumluluarı 24 yaşındaki Rus kızı Natasha Demkina’nın inanılmaz öyküsüne tanık oldu. Natasha, 10 yaşından beri bir röntgen cihazı gibi Bu özelliğinin öğrenilmesi üzerine kasabadaki hastalar ona gelmeye başladılar.

Bu yeteneğini temel tıp kitaplarındaki bilgilerle birleştiren Natasha bir bakışta akciğer kanserinden, böbrek yetmezliğine kadar pek çok hastalığı teşhis etmeye başladı. Genç kızın ünü Amerika’ya kadar yayıldı.

New York’ta 4 şüpheci profesörden oluşan bir inceleme-araştırma grubu Natasha’yı davet edip, bir dizi test uyguladı. Natasha ilk gün karşısına çıkartılan 6 hastadan 5’inin rahatsızlığını doğru tespit etti.

İkinci gün yapılan test ise daha önemliydi Genç kız elindeki hastalık listesiyle, karşısındaki 7 hastayı eşleştirecekti. Eğer 7’de 5 isabet kaydederse, yeteneğinin doğruluğu bilimsel olarak da ispatlanacak ve tüm bilimsel kuramlar altüst olacaktı.

Ancak Natasha 7’de 4 doğruluk kaydetti ve yeteneği bilimsel olarak doğrulanamadı Ama testi yapan profesörler başta olmak üzere pek çok kimsenin kafasında “ciddi” soru işaretleri bırakmayı da başardı!

Natasha’nin annesi Tatyana’nin anlattigina gore kiz zaten 6 aylikken konuşmaya başlıyor, 1 yaşindayken Pushkin okuyabiliyor. Derken 10 yaşındayken apandist ameliyati olmak icin hastaneye yatiyor..ancak daha sonra kizin surekli karnı ağrıyor ve ameliyat sırasında karın boşluğunda pamuk parcalari unutuldugunu görüyolar.. o parcacıkları aldırmak icin tekrar ameliyat oluyor ve aradan 1 ay geciyor, kız birgün birden annesinin karşısına dikilip “anne karnimda bir elektrikli supurge hortumu, 2 bezelye ve 1 de domates görüyorum” diyor.. annesi tabi kizinin ne demek istedigini anliyor kiz resmen aynada kendine bakiyor ve bagirsaklarini, bobreklerini ve kalbini goruyor.. Bati Rusya’nin en iyi cocuk hastanesinde doktorlar kizin gercekten röntgen gibi görüp göremediğini anlamak icin bazi testler yapiyorlar, ve kız doktorun midesinde ulser oldugunu tam olarak nerede olduğuyla birlikte pat diye gösteriyor.. ayrıca kanser teşhisi konulan bir hastaya da bakiyor ve onun aslinda kanser olmadigini sadece kucuk bir kisti oldugunu soyluyor.. bunlar kontrol edildiginde inanilmaz bi sekilde dogru cikiyor.. Derken İngiltere’nin ulusal gazetelerinden birinin davetlisi olarak Londra’ya gidiyor, ve kendisinden trafik kazasi gecirmi$ bir kadini incelemesi isteniyor, kadinin uzerinde kiyafetleri olmasina ve disaridan hicbiyeri gorunmemesine ragmen Natasha kadinin neresinde ne kirik cikik var sadece bakarak hepsini tek tek soyluyor..
Natasha şu anda 24 yaşinda, ve Rusya’da tam bir idol.. her gun bir suru insan onu arayip yardim istiyor.. kendisi ise Moskova’da tip okuluna gidip doktor olmak, ama ailesinin bunu karşilayabilmesi icin Natasha’nin baktigi her bir kişiden 400 ruble almasi gerekiyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.