Menu

Uzay’da yaşam belirtileri varmı

Uzay’da yaşam belirtileri varmı uzayda yaşam uzayda hayat varmı uzayda yaşam nasıl uzayda yaşam belirtileri nelerdir
Gökbilimciler, uzak yıldızlarda hayatın oluşumu için gerekli temel maddelerden olan bileşik karbon molekülleri ve su buldu. Bilim adamları, Submillimeter Wawe Astronomi Uydusu ve Kızılötesi Uzay Gözlemevi`nden alınan verilere dayanarak, Amerikan Bilim Gelişimi Derneği`nin toplantısında yaptıkları açıklamada, genç ve yaşlı yıldızların çevresindeki uzayı araştıran yörüngedeki gözlemevlerinin, yıldızlarda organik kimyada temel rol oynayacak büyük dalgalar halinde su buharı ve karbon molekülleri izleri bulduklarını kaydetti.

Avrupa Uzay Ajansı`ndan bilim adamı Martin F. Kessler, bu buluşun, başka yerlerde hayat oluşumu olasılığını güçlendirdiğini söyledi. Bunun ayrıca, bileşik karbon kimyasının yalnızca Dünya`ya özel olmadığını belirten Kessler, “Benzer kimyayı, şimdi evrenin başka yerinde de görüyoruz” dedi.

Cornell Üniversitesi`nden gökbilimci Martin Harwit de buluşun, Dünya’nın ötesinde yaşamın varolduğunu kanıtlamadığını ifade etti. Harwit, ancak bunun, hayatın oluşumuna ve Güneş Sistemi`ne yönelik şartların birçok yerde varolduğunu kanıtladığını söyledi.

Son 50 Yorum
 1. sinem köle
 2. ali zırdeli
 3. nmööööööööööv
 4. mjhng
 5. irem
 6. ali
 7. ali
 8. fatma
 9. fatma
 10. Melike Yurt
 11. Berat Köse
 12. hatice akıncı
 13. aliko
 14. nurgül
 15. meryem
 16. meryem
 17. nurgül
 18. meryem
 19. nurgül
 20. nurgül
 21. nurgül
 22. meryem
 23. NURGÜL
 24. NURGÜL
 25. eda
 26. gülçin öztürk
 27. emrehan
 28. emrehan
 29. emrehan
 30. yusuf
 31. mehmet
 32. seval
 33. zeynep
 34. zeynep
 35. sedef
 36. ece kürlü
  • yaren

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.