Menu

Uzay’da yaşam belirtileri varmı

Uzay’da yaşam belirtileri varmı uzayda yaşam uzayda hayat varmı uzayda yaşam nasıl uzayda yaşam belirtileri nelerdir
Gökbilimciler, uzak yıldızlarda hayatın oluşumu için gerekli temel maddelerden olan bileşik karbon molekülleri ve su buldu. Bilim adamları, Submillimeter Wawe Astronomi Uydusu ve Kızılötesi Uzay Gözlemevi`nden alınan verilere dayanarak, Amerikan Bilim Gelişimi Derneği`nin toplantısında yaptıkları açıklamada, genç ve yaşlı yıldızların çevresindeki uzayı araştıran yörüngedeki gözlemevlerinin, yıldızlarda organik kimyada temel rol oynayacak büyük dalgalar halinde su buharı ve karbon molekülleri izleri bulduklarını kaydetti.

Avrupa Uzay Ajansı`ndan bilim adamı Martin F. Kessler, bu buluşun, başka yerlerde hayat oluşumu olasılığını güçlendirdiğini söyledi. Bunun ayrıca, bileşik karbon kimyasının yalnızca Dünya`ya özel olmadığını belirten Kessler, “Benzer kimyayı, şimdi evrenin başka yerinde de görüyoruz” dedi.

Cornell Üniversitesi`nden gökbilimci Martin Harwit de buluşun, Dünya’nın ötesinde yaşamın varolduğunu kanıtlamadığını ifade etti. Harwit, ancak bunun, hayatın oluşumuna ve Güneş Sistemi`ne yönelik şartların birçok yerde varolduğunu kanıtladığını söyledi.
37 Comments
 1. sinem köle Cevapla
 2. ali zırdeli Cevapla
 3. nmööööööööööv Cevapla
 4. mjhng Cevapla
 5. irem Cevapla
 6. ali Cevapla
 7. ali Cevapla
 8. fatma Cevapla
 9. fatma Cevapla
 10. hatice akıncı Cevapla
 11. aliko Cevapla
 12. mehmet Cevapla
 13. seval Cevapla
 14. zeynep Cevapla
 15. zeynep Cevapla
 16. sedef Cevapla
  • yaren Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.