Menu

Uyuşturucu kullanımı sonrası

Uyuşturucu kullanımı sonrası değişen hayatlar…

Yeni uyuşturucu karşıtı reklam filmi, uyuşturucunun bağımlısına yaptığı dehşet verici fiziksel yıkımı gözler önüne serdi.

Dorian Gray adlı bağımlının, gözaltına alındıktan sonra çekilen vesikalık fotoğrafta maruz kaldığı cilt, diş ve yüz kası bozulması görenleri korkuttu.

Uyuşturucu kullanımı vücutta hem fiziksel hem de ruhsal çöküntüye neden oluyor.

Şiddetli ağrılar, ciltte dökülmeler, kontrol edilemeyen kaşıntılar ve deri altında böceğin dolaştığını sanma halüsinasyonları buz dağının sadece görünen kısmı.

Uyuşturucu karşıtı filmin yapımcısı “Rehabs.com” sitesi “uyuşturucu ağzı” tanımlamasıyla bağımlıların dökülmüş dişleri ve çekilmiş diş etleriyle yemek yiyemez hale geldiğini belirtti.

Site beslenme bozuklukları nedeniyle, başta yüz kasları olmak üzere tüm vücutta şiddetli kas erimelerine dikkat çekiyor.

Rehabs.com sitesine ilhamı 2004 yılında bağımlıların vesikalık fotoğraflarını arşivleyen Oregon Multnomah Şerifi Bret King verdi.

King, birden fazla gözaltına aldığı uyuşturucu kullananların fotoğraflarını sakladı.

Şerif King amacının uyuşturucunun insanı yavaş yavaş öldürdüğüne dikkat çekmek olduğunu ifade ettikten sonra sözlerine söyle sürdürdü:

“2004’ten bu yana, neredeyse her gün uyuşturucu bağımlılarının yakın plan karelerini çektim. Evet; Kabul ediyorum: En dehşet verici yüzü arıyorum. En büyük hedefim, kullanıcıların uyuşturucu batağına düşmeden önceki halleri ile son halleri arasındaki ürküten yıkımı onlara gösterebilmek. Belki fotoğraflar onları bu beladan kurtarabilir.”

Yeni uyuşturucu karşıtı reklam filmi, uyuşturucunun bağımlısına yaptığı dehşet verici fiziksel yıkımı gözler önüne serdi.

 

One Response
  1. EsRa Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.