Ultra zenginler için 7 yararsız lüks
Menu

Ultra zenginler için 7 yararsız lüks

yararsız lüksler

Paranızı sadece bankada tutarsanız hiç de eğlenceli olmaz. Ama çok paranız varsa ve harcayacaksanız ne yaparsınız? Ultra zengin bazı kişiler fahiş fiyatlara satılan gereksiz lüks ürünlere inanılmaz derecede çok para harcıyorlar. Zenginler için tasarlanmış gereksiz lükslere örnekler vermeye çalıştık. İşte, ultra zenginler için 7 yararsız lüks;

elmas çakılı meyveli kek

Elmas Bezeli Meyveli Kek – Fiyatı: 1.600.000 Dolar

Bu tatlı gizli bir tarifle yapılmakta ve 223 adet küçük elmas ile bezelidir. Bu belki dünyanın en iştah açıcı meyveli kekidir diyemeyiz ama belki de göründüğünden daha lezzetlidir. Japon pasta şefi Jeong Hong Yong’u hazırladığı bu tatlıyı yemeden önce üzerindeki elmasları kaldırmanız gerekiyor, çünkü hazmı hiç de kolay olmaz.

altın tuvalet kağıdı

3 Katlı Altın Tuvalet Kağıdı – Fiyatı: 1.300.000 Dolar

Bir tuvalet kağıdı için bu kadar ödeme yapmak yerine insanların çoğu kabız kalmayı tercih edecektir. Bu tuvalet kağıdı 22 ayar altın gevreğinden yapılmaktadır. Bir kanalizasyon işçisinin bunların atıklarını bulduğunu düşünürseniz, nasıl sevinecektir kim bilir. Avustralyalı bir firma tarafından yapılan tuvalet kağıdını kullanmak güvenlidir ve 3 katlı olarak üretilmektedir. Şirket bunları siparişe göre özel olarak üretmektedir.

winston kokteyl

Winston Kokteyl – Fiyatı: 13.800 Dolar

Eğer zevk için Winston kokteyl içmek istiyorsanız Avustralya’nın Melbourne kentine seyahat etmeniz gerekiyor. Bu özel içecek sadece Kulüp23’de yapılmakta ve hazırlanışı iki gün sürmektedir. Bu içeceğin pahalı olmasının nedeni içerisine kullanılan 1858 Croizet Konyağı ( bir şişesi 167 bin dolar ) ve Grand Marnier özüdür. Bu kulüpte Tiger Woods gibi ünlü isimleri de görürseniz şaşırmayın.

apple 4s elite gold

Apple 4S Elite Gold

Elmasın sonsuza kadar değerli olacağı kesin, ama teknolojinin her gün değiştiği ve geliştiği dünyamızda bir iPhone’un 1 yıl sonra popüler olup olmayacağı kesin değil. Apple 4S Elite Gold için yüklü bir miktar ödeme yapmak ve kullanmak pek akıl karı gibi görünmüyor. Cihazın arkası 24 ayar altın kullanılarak yapılmış, logosunda 53 olmak üzere toplamda 500 elmas kullanılmıştır.

elmas scrabble tahtası

Elmas Scrabble Tahtası – Fiyatı: 20 bin Dolar’dan fazla

Bu elmas scrabble tahtasında 30 bin adet Swarovski kristali yer almakta olup, Hasbro’nun 60. kuruluş yıldönümü için hazırlanmıştır. Eğer böyle bir Scrabble tahtanız olsun istiyorsanız 20 bin doları gözden çıkartmalısınız.

graf von faber castell kalem

Graf von Faber-Castell Mükemmel Kalem – Fiyatı: 12.800 Dolar

Ne zaman bir kaleme hayran hayran bakakaldınız? Bu guilloche deseni ile gümüş versiyonu da olan platin kaplı koruyucu bir kapağa sahiptir. Ayrıca fantezi olsun diye zarif bir şekilde tasarlanmış olan kalemtıraş ve silgisi de var.

victorias secret sutyen

Victoria’s Secret Kraliyet Fantezi Sutyen hediye seti – Fiyatı: 10 Milyon Dolar

Bir kadının seçtiği sutyen onun kişiliği hakkında çok şey söyleyebilir, ama bu Victoria Secret’in 10 milyon dolarlık seti çok para diye haykırıyor. Bu sutyen seti 4200 adet değerli taş ile bezenmiş ve 18 ayar altın kullanılarak yapılmıştır. Bununla birli,kte 52 karatlık armut şekilli bir yakut taş ile satılmaktadır.