Ufo nedir ve ufolar gerçek mi
Menu

Ufo nedir ve ufolar gerçek mi

ufo

Tanımlanamayan uzay araçlarına ufo denilmektedir. Dünyada pek çok insan ufolarla karşılaştığını söylemektedir. İşin ilginç yanı ufolarla karşılaşan binlerce insan hep aynı tarifleri ve anlatımları yapmaktadır. Disk şeklinde veya yuvarlak hızlı hareket eden araçların havada yol aldığı sürekli olarak anlatılır.

ufolar varmı

New Mexico’nun Roswell kentinde 1947 yılında bir ufo düştüğü hakkında pek çok haber alınmıştır. Hatta binlerce insan buna şahit olduğunu söylemiştir. Amerikan hükümeti böyle bir kazanın olmadığını savunmuş ve konunun üstünü kapatmıştır. NASA’da görevli astronot Edgar Mitchell, emekli olduğunda Roswell kentinde gerçekten bir ufo’nun düştüğünü açıklamıştır. Hatta o dönemde asker olduğunu pek çok üssünden bu konuda baskı gördüklerini anlatmıştır.

Amerika’lı pek çok asker, gerçekten burada bir ufo kazası olduğunu ve uzaylı cesetlerin incelenmek için taşındığını pek çok defa anlatmışlardır. Bunlardan en ilginç olansa, 2008 yılında ölen Walter Haut isimli bir askerin ölünce açılmasını istediği mektupta ortaya çıkmıştır. Haut, Amerika’nın elinde ki pek çok teknolojinin Roswell kazasında düşen ufo’dan aldığını söylemiştir.

Bugüne kadar pek çok ufo vakası kaydedilmiştir. Fakat, bunların arasında en fazla görülenler bir liste olarak yayınlanırsa;

Disk ve kubbeli diskler, koniler, küre, boomerang, puro, silindir, halter, mantar, piramit, dikdörtgen, üçgen ve Satürn şeklindedir. Uçan daire şeklinde anlatılanlar disk ve kubbeli disk şeklinde olanlardır. Gece gözlemlenenlerse genellikle küre şeklindedir. 1989 yılından itibarense en fazla üçgen şeklinde olanlar gözlemlenir.

Pek çok eski medeniyetin rölyeflerinde ve resimlerinde ufolara rastlamak mümkündür. Bu medeniyetler, ufoları tanrıların arabaları kabul etmiş ve onlara tapınmıştır. Çok eski tarihlerden günümüze kadar ufoların görülmesi evrende yalnız olmadığımızın da bir habercisidir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.