Menu

Türkiye’nin en büyük havaalanları

en büyük havaalanları

Türkiye, en fazla turist çeken ülkeler sıralamasında altıncı oldu. Dolayısıyla havaalanlarından ülkemize giriş yapan turist sayısı da arttı. Özel teşebbüslerin de hizmete başlamasıyla ülke içinde de uçakla seyahat eden kişi sayısı oldukça artmış ve artmaya devam etmektedir. Uçakla seyahatin daha fazla tercih edilmeye başlamasıyla havaalanlarının önemi daha da arttı. İşte, Türkiye’nin en büyük havaalanları;

atatürk havaalanı

Atatürk Havaalanı – İstanbul: Birinci sırada yer alan ve Türkiye’nin dışa açılan en önemli kapısı olan Atatürk havaalanından, yılda ortalama 37,5 milyon kişi seyahat ediyor.

antalya havaalanı

Antalya Havaalanı – Antalya: Turizmin başkenti sayılan Antalya havaalanından yılda yaklaşık 25,2 milyon kişi uçuyor. Antalya havaalanı bu kapasitesiyle Türkiye’nin ikinci büyük havaalanı.

sabiha gökçen havaalanı

Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul: İstanbul’un Anadolu yakasında hizmete giren üçüncü büyük havaalanından, yıllık 12,8 milyon kişi yolculuk yapıyor.

adnan menderes havaalanı

Adnan Menderes Havaalanı – İzmir: Ege bölgemizin incisi güzel İzmir’in havaalanından yıllık 8,5 milyon kişi yolculuk yapmakta ve dördüncü büyük havaalanı olarak sıralamada yerini almaktadır.

esenboğa havaalanı

Esenboğa Havaalanı – Ankara: yılda yaklaşık 8,5 milyon kişinin yolculuk yaptığı Esenboğa havaalanı, listemizde beşinci sırada yer almaktadır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.