Menu

Tesadüfen zengin olan insanlar

tesadüf zenginleri

Bazen çalışarak bazen de şansın yardımıyla zengin olan insanlar vardır. Listemizde tamamen tesadüf eseri zengin olan insanları listeliyoruz. İşte tesadüflerin zengin ettiği insanlar ;

bağımsızlık bildirgesi

Bağımsızlık Bildirgesini bulan adam ; Kimliği açıklanmayan bir Amerikalı, Adamstown’da bir bit pazarından 4 dolar ödeyerek yırtık bir tablo satın aldı. Tabloyu almasının sebebi, çerçevesini kullanmaktı. Eve gelip, tabloyu resimden ayırınca altında katlanmış ve saklanmış bir kağıt parçası buldu. Bu kağıt Bağımsızlık Bildirgesinin resmi 500 kopyasından biriydi. 1776 yılında John Dunlap tarafından basıldığı da arkasında yazıyordu. Günümüzde sadece 24 kopyası olan bu belge 2.420 bin dolara Donald J.Scheer’e açık arttırma ile satıldı.

beysbol kartı

Beyzbol kartı bulan kadın ; Kaliforniyalı Bernice Gallego, evinin bodrumunda Amerika’nın ilk profesyonel beyzbol takım kartlarını buldu. Hatta 1869 yılının kartını internetten az daha 10 dolara satmak üzereyken bir arkadaşı ona engel oldu. 19. yüzyıldan kalan bu kartlar açık arttırma ile 75 bin dolara alıcı buldu.

pollac tablosu

Pollack tablosu alan kadın ; Soyut ekspresyonist usta Jackson Pollack’ın orjinal eseri, bir 2. el mağazasından komik bulunarak arkadaşı için satın alındı. Tabloyu alan emekli bir kamyon şöforü olan Teri Horton’du. Amacı tabloyu alıp, arkadaşı için dart tahtası yapmaktı. Bir arkadaşının sevgilisi resim öğretmeniydi ve tabloyu görünce bu gerçek bir Pollack olabilir dedi. Gerçekliği kanıtlanan tablo tam 50 milyon dolar ediyordu ve kadın tabloyu 5 dolar vererek almıştı.

altın bulan kişi

Ev temizlerken bulunan paralar ; Jeff Bidelman, akrabalarından olan birinin 20 yıldır oturmadığı evi temizlemeye yardıma gitti. Bodrum katını temizlerken duvarda ki bir delikte 8.500 dolar eski para buldu. Bu paralar altın ve gümüştü,  değeri yaklaşık 200 bin doların üstündeydi.

30 dolar

30 dolara alınan tablo ; Hindistan’da işçi olan bir adam duvarında ki deliği kapatmak için 30 dolara mobilya ve tablo aldı. Arkadaşları ile masada oyun oynarken kağıtların üstünde evde ki tabloyu gördü. martin Johnson Heade isimli ressama ait olduğunu fark etti ve ressamın eserlerini barındıran Manhattan’da Kennedy galleries’e danışarak elinde ki tablonun orjinal ve kayıp olduğunu öğrendi. 1999 yılında Houston The Museum of Fine Arts, tabloyu 1.2 milyon dolara satın aldı.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.