Tehlikeli ve ölümcül yemekler
Menu

Tehlikeli ve ölümcül yemekler

tehlikeli yemek

Dünya mutfağında bazı yemekler insanlar için çok tehlikelidir. Hastalanma hatta zehirlenme tehlikesine rağmen bu yemekleri yiyenler hallerinden çok memnunlar. Çünkü, yerel ve ülkesel olarak alışkanlıklar vardır. İşte, tehlikeli yemekler ;

sannakji canlı ahtapot

Sannakji, canlı ahtapot ; Kore mutfağının baştacı olan bu yemekten dolayı her yıl pek çok insan boğularak ölüyor. Canlı ahtapotun sosla servis edilmesiyle oluşan bu yemek, iyi çiğnenmediği takdirde, yemek borusundan, ağıza ve burna kadar ahtopotun tırmanması ile ölümcül olabiliyor.  Buna rağmen baş tacı kabul edilen bu yemek Kore’nin milli yemekleri arasındadır.

casu marzu

Casu Marzu ; İtalyanların meşhur bir peynir türüdür. yapılırken içine peynir hızlı fermantasyona uğrasın diye bir tür sinek larvası koyulmaktadır. Bu peynir türünü İtalyan hükümeti yasaklamıştır çünkü yerken kurtçuk haline gelen larvalar peynirin içinden ayıklanması gerekir.  Kurtçuklar sağlık için tehlikeli olduğu gibi zıplayarak gözlere de zarar vermektedir. kaçak olarak pek çok İtalyan köyünde bu peynir halen yapılmaktadır. Çünkü lezzetinin çok müthiş olduğu söylenmektedir.

datura

Datura ; Güney Amerika’da yerliler arasında erişkinliğe geçtiğini tescillemek için bu bitkinin çiçekleri yenilmektedir. Dozu fazla kaçtığında ölümler olduğu gibi normal dozda bile, kalp çarpıntısı, kalp krizi, ateş ve delirme, halüsinasyonlar görmektedir.

urushi çayı

Urushi Çayı; Japon keşişler ölmeden kendilerini ölüme hazırlamak için vücutta bulunan sıvıyı boşaltan ve kurtların ete yerleşmesini engelleyen çay içmektedir. Fakat, Japon hükümeti tarafından yasaklanmıştır.

antimuan

Antimuan ; Avrupa’da bu metalin az dozlarda alınmasının vücudun temizlenmesini sağladığına inanılırmış. Büyük dozlarda alınması, ölüme, kusma ve baş dönmelerine sebep olabilmektedir. Çünkü, hala bu uygulamaya devam edenler vardır.




One Response
  1. Mete Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.