Menu

Tavuk etinin 10 faydası

111

Tavuk etinin faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanlar bu gün, kırmızı et yerine tavuk etinin tüketilmesinin çok daha yararlı olduğu görüşünde hemfikirler. İşte, tavuk etinin 10 faydası ;

tavuk 1

Tavuk eti kalsiyum ve fosfor açısından zengindir. Bu nedenle, kemik gelişimi ve kemiklerin direnci için gereklidir. Özellikle çocukların yetişme çağında bol tüketilmelidir. Fosfor, gözlere faydalıdır.

tavuk2

Tavuk eti, çinko açısından zengindir. Çinko erkeklerde testesteron hormonunu düzenleyen mineraldir.

tavuk3

Tavuk etinde bol B6 vitamini vardır. B6 vitamini, vücutta dolaşım sistemini ve kan akışını düzenler. Bol tavuk eti ile beslenenlerde kalp krizi riski düşer.

tavuk4

Tavuk eti bol selenyum içerir. Selenyum, tiroit hormonunu düzenler, cilt kırışıklıklarını engeller ve saçları parlaklaştırır.

tavuk5

Tavuk eti beyin ile ilgili hastalıklarda engelleyicidir. Haftada 1-2 kez tavuk eti yiyen insanlarda Alzheimer riski düşer, kansere karşı korunulur.

tavuk6

Tavuk eti, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

tavuk7

Tavuk eti sinirleri yatıştırır ve rahat uyku uyumanızı sağlar.

tavuk8

Tavuk eti, protein bakımından zengin fakat yağ bakımından fakirdir. Bu nedenle tüm diyet ve sağlıklı beslenme reçetelerinde bulunur.

 

tavuk çorba

Tavuk suyuna çorba soğuk algınlığında yararlıdır.

tavuk9

Yukarıda saydığımız tüm faydalar, tavuk etinin hormonsuz ve doğal yoldan yetişmiş olanında mevcuttur. Bu nedenle asla bilmediğiniz yerden ve markadan tavuk almayınız. Yoksa kendinize zarar verirsiniz.

Son 50 Yorum
  1. yusuf
  2. su
  3. su
  4. kursat
  5. melahat

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.