Menu

Tarihte en cani kadınlar

Tarihte, cani ve acımasız pek çok kadın vardır,  fakat aralarında 5 tanesi kimsenin yapmadığı kadar kötü olaylar yapmıştır. Bu nedenle de dünya tarihine geçmiştir. İşte,  dünyanın en cani 5 kadını;

Katherine Knigth; Eşini 37 yerinden bıçaklayı, derisini yüzmüştür. Daha sonra parçalara ayırıp, çocuklarına yemek yapmıştır. Avustralya’da müebbet hapse çarptırılan ilk kadındır. Boşanma davası sürdüğü sırada eşini öldürmüştür. Fakat, etini pişirirken yakalanmıştır.

Marry Ann Cotton ; 20 kişiyi arsenik ile zehirleyip öldürmüştür. Öncelikle 8 çocuğunu daha sonra eşini öldürmüştür. 2. eşi ve çocuğuda ölünce araştırma altına alınmıştır. Sonuçta, 4 kocasını, bir arkadaşını,sevgilisini, annesini ve 12 çocuğu öldürdüğü ortaya çıkmıştır. 1873 yılında asılarak idam edilmiştir. Tarihe adı kara dul olarak geçmiştir.

Elisabeth Bathory ; Tarihe adı ”Kanlı Kontes” olarak geçmiştir. Macaristan’da yaşamıştır. Macaristanın en soylu ailelerinden birinin kızıdır.  Büyücülükle ilgilendiği söylenen kontes, eşi öldükten sonra yaşlanarak çirkinleşeceğini düşünmüş ve 620 civarında bakire kızı kaçırmıştır. Tavana çivili bir kutuya onları hapsetmiş ve aşağıda kanları ile banyo yapmıştır. Böylece gençleşeceğini düşünmektedir. Yakalanarak, hücreye kapatılmıştır. 1614 yılında hücrede ölü bulunmuştur. Ağır bir şizofren hastasıdır. Drakula romanının ve vampir efsanelerinin ortaya çıkmasının başlıca nedenidir.

Ilse Kosh ; Alman, Siyasi suçluların hapisanesinin komutanı Karl Otto Kosh’un eşidir. Bushenwald Toplama kampındaki esirlere sadist davranışları ile Bushenwald cadısı olarak anılır. İnsanlığın en acımasız kadını sayılır. Dövmeli vücutlara hayran olduğundan, esirlerin derilerindeki dövmeleri yüzüp, çnata ve elbiselerine aksesuarlar yapmıştır. 50 bin civarındaki cinayetten sorumlu olduğu düşünülmektedir. İşkence ve insan öldürmekten çok zevk alan bu kadın 1967 yılında tutuklu olduğu hücresinde kendini asmıştır.

Irma Grese ; 2. Dünya savaşı sırasında Nazi toplama kamplarında gardiyanlık yapmıştır. Zevk için adam öldürme, aç köpeklere çocukları atmak ve binlerce insanı gaz odalarına sokmak gibi suçlardan ölüme mahkum edilmiştir. İnfaz edilerek, ölmüştür.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.