Menu

Tansiyonu düşüren yiyecekler

tansiyon

Yüksek tansiyon kanın damarlarda yarattığı basınçtır. yüksek tansiyonu olan hastalar yediklerine dikkat etmeli ve yaşantılarına özen göstermelidir. kalp krizi, felç ve beyin kanaması gibi pek çok sorunla yüz yüze kalma riski çok yüksektir. Tansiyona düşüren bazı yiyecekler hakkında bilgi verelim istedik. İşte liste ;

kereviz

Kereviz ; Uzak Doğuda çok eski zamanlardan günümüze tansiyon düşürücü olarak kullanılan kerevizin faydaları saymakla bitmiyor. Kereviz özü, kereviz suyu ve kendisini yemek tansiyonda denge sağlamaktadır. Ayrıca çok iyi bir antioksidan olduğundan kansere karşı da bizi korur.

sarımsak

Sarımsak ; Çok kuvvetli bir antioksidan ve antibiyotik olarak kabul edilir. Tansiyonu dengelerken dolaşım sistemini onarır. Günde 1 diş sarımsak tüketmek hem tansiyonu dengeler hem de kolesterol sorununu çözer.

soğan

Soğan ; Kuvvetli bir antibiyotik görevi görür. Vücutta tüm iltihapları çözer ve düzenler. kalp ve damar sistemimiz için çok faydalıdır. Tansiyonu dengeler ve düşürür. Günde 1 adet küçük soğan çiğ yenilmelidir.

havuç

Havuç ; İçinde bulunan kimyasallar yüzünden pek çok tansiyon ilacında kullanılır. Günde 1 adet havuç çiğ tüketmek veya her sabah taze sıkılmış suyunu içmek tansiyonu dengeler.

domates

Domates ; İçinde bulunan gamma amino butirik asit nedeni ile tansiyon düşürücüdür. Tek kural katkısız ve mevsiminde tüketmektir. Tansiyonu dengeler ve düzenler. Domates, içerdiği likopen sayesinde kansere karşı da etkilidir.

semizotu

Semizotu ; Yüksek tansiyon magnezyum eksikliği ile ortaya çıkar. Semizotu magnezyum açısından çok etkilidir. Bu nedenle sık olarak tüketilirse tansiyon dengelenir. Semizotu içinde omega-3 olan tek sebzedir. Omega3 balık ve zeytinyağın da olan özel bir bileşimdir. Bu nedenle kalp, dolaşım sistemine ve kansere karşı etkilidir.

brokoli

Brokoli ; İçinde bulunan kimyasallar nedeni ile tansiyon ilaçlarında kullanılır. Bu nedenle suyu, kendisi bol miktarda tüketilmelidir. Brokoli aynı zamanda çok iyi bir antioksidandır. Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.