Susam ve susam yağının faydaları
Menu

Susam ve susam yağının faydaları

susam ve susam yağının faydaları

Vitamin ve mineraller açısından çok zengin olan susam ve susam yağının faydaları saymakla bitmiyor. Birçok hastalığa karşı sizi koruyan susam ve susam yağının faydalarını okudukça hayret edeceksiniz;

susam

Barındırdığı vitaminler sayesinde kansızlığa karşı oldukça etkilidir. Göğüs darlığına, nefes sorunlarına ve bronşit rahatsızlığına karşı etkilidir.

susam yağı ve susam

Susam yağının bağırsak kanserine karşı koruyucu özelliği olduğu belirlenmiştir. Her sabah kalktığınızda 50 gr kadar susam yağı içmeniz bağırsakları yumuşatır ve çalıştırır.

susam yağı

Böbrek iltihaplarını önleme konusunda yardımcıdır ve kemik erimesine karşı da etkilidir. Emziren annelerin sütünün artmasını sağlar.

susam yağının faydası

Bağışıklı sistemini de güçlendiren susam, kalp sağlığınız için de faydalıdır. Karın ağrısına, cilt problemlerine ve mantar oluşumlarına karşı faydalıdır. Saç ve cilde masaj şeklinde uygulanırsa, saçlara canlılık kazandırır.

susamın faydaları

Safradaki taşların düşürülmesine de yardımcı olan susam, karaciğer ile ilgili hastalıklara karşı da koruyucudur.

susamın faydası

Yüksek oranda enerji verdiği için yorgunluğa iyi gelir ve romatizmal ağrıların yok olmasına yardımcı olur.

susamın yararları

Cinsel gücü arttırmada 100 gr susam dövülerek yaklaşık 500 gr balla karıştırılıp harmanlanır, günde 2-3 kaşık yenirse etkili olur.
2 Comments
  1. aleda Cevapla
  2. ufuk Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.