Sporculuktan aktörlüğe geçen ünlüler
Menu

Sporculuktan aktörlüğe geçen ünlüler

sporculuktan aktörlüğe geçen ünlüler

Hollywood’un en çok kazanan aktörlerinden bazılarının daha önceden sporcu olduklarını biliyor muydunuz? Hemen aklınıza bazı isimler gelecektir. Sizi fazla meraklandırmayalım ve sporcuyken aktörlüğe geçen bazı ünlü isimleri sizlerle paylaşalım. İşte, sporculuktan aktörlüğe geçen ünlüler;

arnold schwarzenegger

 1.. Arnold Schwarzenegger: Şimdiye kadar 260 milyon dolarlık film geliriyle listenin ilk sırasında olan olan Arnold Schwarzenegger, aktörlüğe geçmeden önce profesyonel bir vücut geliştirme sporcusuydu. Bir dönem Californiya valiliği de yapan Schwarzenegger’i Conan ve Terminatör gibi filmlerinden dolayı yakından tanıyoruz.

dwayne johnson

2. Dwayne Johnson: Filmlerden elde ettiği kazancı 45 miyon dolar olan Johnson, daha önceden profesyonel bir güreşçi olarak çalışıyormuş. Onu da Hızlı ve Öfkeli serisinden, Akrep Kral filmlerinden tanıyoruz.

mark harmon

3. Mark Harmon: 40 milyon dolarlık film geliri olan Mark Harmon ise UCLA’da yıldız bir oyun kurucu olarak oynamış. Profesyonel spor hayatına geçmeden aktörlüğe adım atmış ünlülerden biri.

chuck norris

4. Chuck Norris: 26 milyon dolarlık bir serveti olan Chuck Norris, tüm servetini oyunculukla ediniş, beyazperdenin en sevilen aktörlerinden biridir. Oyunculuktan önce profesyonel bir dövüş sanatları sporcusuymuş. Aksiyon ve dövüş filmlerinin aranan aktörlerinden biridir.

michael jordan

5. Michael Jordan: Çektiği bir film için 20 milyon dolar alan Michael Jordan, NBA’in en büyük basketbolcularından biri olarak kabul edilmektedir. Sadece Space Jam adlı bir filmde rol aldı, ancak halen devam eden sponsorlukları sayesinde milyonlarca dolar kazanmaya devam ediyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.