Sizin evliliğiniz hangi tip
Menu

Sizin evliliğiniz hangi tip

evlilik baş

Evlilik, kadın ve erkeğin birbirine karşı sevgi ve saygı duyması gereken bir müessesedir. Fakat, evliliklerinde çeşitleri vardır. Acaba sizin evliliğinizin tipi ne? İşte liste ;

evlilik1

Tamamlayıcı evlilik. Bu tarz evliliklerde çiftler birbirlerine karşı saygı ve sevgi duyarlar. Üstelik, katılımcıdırlar. Bu çiftler kavgaları hızlı çözerler, cinsel açıdan birbirlerini iyi tamamlarlar. İlişkilerinde yakınlık, sıcaklık ve uyum hakimdir. Bu çiftlerin tek problemi hızlıca monoton evliliğe dönebilmeleridir. Bu nedenle ilişkiyi, taze tutmak için çalışmaları lazımdır.

evlilik2

Geleneksel evlilikler. En istikrarlı ve düzenli evliliklerdir. Bu tip evliliklerde erkek evin reisidir ve görevi para kazanmaktır. Kadın, evden ve çocuklardan mesuldür. Bu evlilik tipinde odak noktası evlilik hayatı, çocuklardır. Bu nedenle kavga ve geçimsizlikten uzak durulur. Bu evlilik tipinin hatası, cinselliğin sadece çocuk yapmak için oluşması ve cinsel sorunların önemsenmemesidir.  Çiftler bu konuları konuşmaktan bile çekinirler.

evlilik3

Arkadaş evlilikler.  Yakın ilişkilerin, sıcaklığın ve paylaşımın en yüksek olduğu evliliklerdir. Duygusal açıdan tatmin edici olsa da fikir ayrılığına kapılınca bu evlilikler hızlı bitmektedir.

evlilik4

Duygusal evlilikler. Eğlenceli evliliklerdir. Genelde istikrar yoktur. Hem sevgi hem de öfke yaşanabilir. Çatışmalar ve kavgalar çok sık görülebilir ama tutkusu yüksek ve canlı bir tür evliliktir.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.