Sıradışı iç merdiven tasarımları
Menu

Sıradışı iç merdiven tasarımları

taş merdiven

Müstakil villa tarzı evlerde dekorasyonun en önemli unsurlarından biri olan merdivenler, evin döşenme ve mimari stiline göre farklılıklar gösteriyor. Bu konuda uzmanlaşmış birçok tasarımcı ve tasarım firması iç merdivenlerle ilgili sıradışı tasarımlara imza atıyorlar. İşte, sıradışı iç merdiven tasarımlarından bazıları;

asma merdiven

Asma Merdiven: Bu harika tasarım merdiven, Milano The Gray Otel için Floransa Mimarlıktan Guido Ciompi tarafından tasarlanmıştır.

cam merdiven

Cam Merdiven: Bu cam merdivenler yapıldığı yer için belki uygun olabilir, ama oldukça soğuk duruyor.

kitaplık iç merdiven

Kitaplık Merdiven: Bu ahşaptan üretilmiş olan merdiven hem bir kitap depolama alanı olarak, hem de çatı katındaki yatak odasına ulaşmak için tasarlanmış. Londra Levitate Mimarlık’tan Tom Sloan tarafından tasarlanmıştır.

samlot merdiven

Samlot Merdiven: İspanyol tasarımcı Jordi Vayreda tarafından tasarlanan bu merdiven aslında pek de güven vermiyor. Ancak, duvara her biri tek tek sabitlenen basamaklar 200 kg’lik bir yükü rahatlıkla taşıyabilecek şekilde montajlanmış. Güzel ve sıradışı bir merdiven tasarımı.

taş merdiven

Dönerli Merdiven: Bu sarmal merdiven tasarımcı Roberto Semprini tarafından Milano fuarı için tasarlanmış. Merdiven basamakları dere taşları görüntüsünde düşünülmüş ve betondan üretilerek cilalanmıştır. Esprili ve yaratıcı bir merdiven tasarımı.

yerden tasarruf sağlayan merdiven

Yerden Tasarruf Sağlayan Merdiven: Dar ve dik alanlar için tasarlanmış bir merdiven. Çam ağacından yapılmış kutuların birbirine geçmeli şekilde yerleştirildiği bu merdiven, Stockholm TSK Mimarlık Ofisi mimarları tarafından tasarlanmıştır. Dik ve dar bir yerden kolayca çıkmaya yardımcı olan bir merdiven.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.