Şimdiye kadar satılan en pahalı film kostümleri
Menu

Şimdiye kadar satılan en pahalı film kostümleri

en pahalı film kostümleri

Bir zamanlar filmlerde ünlülerin giydiği ya da kullandığı kostümler, bu isimlerin hayranları tarafından oldukça değerli görülmektedir. Öyle ki, filmlerde giyilen bu kostüm ve bazı parçalara sahip olabilmek için ödedikleri ücretler sizi şaşırtabilir. İşte, şimdiye kadar satılan en pahalı film kostümleri;

marilyn monroe

Seven Year Itch 1 – Marilyn Monroe’nun Kostümü: 4,6 milyon $

Bu beyaz elbise, 1955 yılında 20 Century Fox tarafından gösterilen ve Billy Wilder tarafından yönetilen Seven Year Itch filminde Marilyn Monroe tarafından giyildi. Filmde metroda bir havalandırma ızgarası üzerinden geçerken eteklerin havalandığı ve o unutulmaz sahnedeki bu elbise, bir açık arttırma müzayedesinde 4,6 milyon dolardan satılan en pahalı kostüm özelliğine sahip.

audrey hepburn

My Fair Lady – Audrey Hepburn Ascot Kostüm: 3,7 Milyon $

Başrollerinde Audrey Hepburn ve Rex Harrison’un yer aldığı 1964 yapımı My Fair Lady filminde Hepburn tarafından giyilen ve onunla özdeşleşen siyah beyaz elbise ve şapka Cecil Beaton tarafından tasarlanmıştır. Film en iyi kostüm ve en iyi film ödülleri dahil olmak üzere sekiz dalda Oscar kazandı. Açık arttırmada 3,7 milyon dolar ödenerek bir hayranı tarafından satın alınmıştır.

michael jackson

Michael Jackson’ın Thriller Kostümü: 1,8 Milyon $

Thriller albümünün 1983’te yayınlanan video klibinde Michael Jackson’un giydiği kırmızı ve siyah deri kostüm, tasarımcılarından olan Dennis Tompkins’e Michael Jackson tarafından daha sonra hediye edildi. O da kostümü 1,8 milyon dolara satarak herkesi şaşırttı.

steve mc queen

Le Mans – Steve McQueen’in Racing Kostümü: 984.000 $

Steve McQueen, 1971 yapımı ünlü yarış filmi Le Mans’da bu kostümü giymişti. İndianapolis Hinchman tarafından yapılan bu kostüm, bir araba dışında 984 bin dolarlık fiyatı ile yarış hatırası olarak satılan en pahalı parça olarak tarihe geçti.

judy garland

Oz Büyücüsü Judy Garland Dorothy Kostümü: 910.000 $

MGM Studios tarafından yapılan Oz Büyücüsü filmi 1939 yılında gösterilmiş, filmde de Judy Garland bu mavi beyaz pöti kareli elbiseyi giymişti. Elbise çocuk hayır kurumlarına para toplamak için açık arttırmaya çıkarılmış ve 910 bin dolara satılmıştır.

judy garland terlik

Oz Büyücüsü Judy Garland Kostümü Ruby Terlik: 612.000 $

Judy Garland mavi beyazlı elbise ile bu Ruby terliği aynı filmde kostümünün bir parçası olarak giydi. Bu terlik 2011 yılı Mayıs ayında 612 bin dolara satıldı.