Menu

Sigarayı en çabuk nasıl bırakabilirim diyenler işte 5 günde sigarayı bırakmanın yolu

5 GUNDE DUMANA VEDA EDEBiLiRSiNiZ

Bu yasakla birlikte sigara tiryakileri kara kara düşünmeye başladı. Çoğu ya sigarayı bırakmayı düşünüyor ya da kendine bir çare arıyor. “Dumanda Bir Ağ” isimli kitabın yazarı Nevzat Canan, 5 günlük bir programla sigaranın adım adım bırakılabileceğini söyledi. İşte sigaradan kurtulmanın formülü…

1. GÜN: Sabah uyanınca soğuk su için. Yemek ve yemekten sonra su içmeyin. Sigara içme isteğini artıran alkollü, kolalı içeceklerden, çay ve kahveden uzak durun. Gün boyunca incir, üzüm, kayısı, badem ve ceviz gibi meyveler yiyin. Günde 3 defa soluk alıp verme egzersizi yapın.

2. GÜN: İlk gün yapılanlara aynen devam edin. Bu arada vücutta uyuşukluk, isteksizlik gibi durumlar ortaya çıkmış olabilir. Bunun giderilmesi için kollarınıza masaj yapın. Sonraki günlerde de bu masaj, bacaklara, kalçalara, sırta, göğse ve en sonunda da karın bölgesine kademeli olarak vücudunuza yapın.

3. GÜN:İlk iki gündeki uygulamalara bir yandan devam ederken bir yandan da hububat yemeğe başlayabilirsiniz. Pirinç, yulaf, çavdar, buğday gibi tahıl ürünlerini de yiyebilirsiniz. Fakat sebze ve meyveyi daha ağırlık tüketmeye gayret edin. B vitamini alın.

4. GÜN: Yiyeceklerinizin arasına süt ve süt ürünlerini de katın. Fakat bu ürünlerin şekersiz olarak alınmasına dikkat edin.

5. GÜN: Yemek düzenini normal hale yaklaştırın. Fakat baharatlardan, alkollü ve kolalı içeceklerle çay ve kahveden uzak durmaya çalışın.
72 Comments
 1. Anonim Cevapla
 2. Anonim Cevapla
 3. MUSTAFA ÖZER Cevapla
  • güldane Cevapla
 4. Emre Cevapla
 5. aziz Cevapla
 6. aziz Cevapla
 7. ali şehin Cevapla
 8. Murat ÇİFTCİ Cevapla
 9. Alpagut Ozelkan Cevapla
 10. bykeskin_efsane@hotmail.com Cevapla
 11. YEŞİL Cevapla
 12. ercAn Cevapla
 13. ahmet Cevapla
 14. içici Cevapla
 15. cuma akcan Cevapla
 16. Anonim Cevapla
 17. canan Cevapla
 18. Anonim Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.