Menu

Sıfır faizli ilk altı ay ödemesiz 18 ay vadeli devlet kredisi

İmalatçı esnaf ve sanatkara sıfır faizli kredi desteği başvuruları 20 Ağustos’ta başlıyor.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, imalatçı esnaf ve sanatkara sıfır faizli kredi desteği başvurularının 20 Ağustos’ta başladığını belirterek bu kapsamda imalatçı esnaf ve sanatkarların 25 bin YTL’ye kadar sıfır faizli, ilk altı ayı ödemesiz, 18 ay vadeli kredi kullanabileceğini kaydetti.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan yaptığı yazılı açıklamada, imalatçı esnaf ve sanatkara sıfır faizli “cansuyu” desteğinin 20 Ağustos’ta başlayacağını ifade ederek, yaklaşık 5 bin imalatçı esnaf ve sanatkara 125 milyon YTL’lik kredi verileceğini belirtti.

Kredi üst limitinin 25 bin YTL olduğuna dikkat çeken Çağlayan, imalatçı esnaf ve sanatkar kadın girişimcilere ise işletme başına 30 bin YTL kredi kullandırılacağını açıkladı.

İLK 6 AYI ÖDEMESİZ, 18 AY VADELİ KREDİ

Kredinin vadesinin ilk altı ay ödemesiz, geri kalanının da üç ayda eşit taksitler halinde ödenmek şartıyla 18 ay olduğunu belirten Çağlayan, “125 milyon YTL’lik kaynağın yüzde 25’i Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde, yüzde 25’i diğer kalkınma öncelikli yörelerde, yüzde 50’si de diğer bölgelerde kullanılacak” dedi.

Çağlayan, söz konusu sıfır faizli kredi desteği kapsamında Akbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası ile anlaşma yapıldığını bildirdi.

Kredi için başvuracakların Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına ait sicil belgesi, TESK tarafından verilen kapasite raporu ile bankanın isteyeceği belgeler ile bankaya başvurulabileceğini kaydeden Bakan Çağlayan, krediden yararlanma koşulları ve yararlanabilecek meslek kolları listesine www.sanayi.gov.tr ve www.kosgeb.gov.tr adreslerinden ulaşılabileceğini belirtti.

kaynak:guncel.net
27 Yorum yapılmış
 1. Swift Credit Company Cevapla
 2. Kadir Cevapla
 3. Kadir Cevapla
 4. ÖZGÜRLÜK KREDİ HİZMET DESTEK PLANI INC Cevapla
 5. ersin Cevapla
 6. memet Cevapla
 7. enver kurtkapan Cevapla
 8. aysel Cevapla
 9. Anonim Cevapla
 10. esin .doğrular Cevapla
 11. Ferdi Cevapla
 12. freidei alexei Cevapla
 13. gülay Cevapla
 14. fevziye Cevapla
 15. nihal Cevapla
 16. gül Cevapla
 17. ufuk yıldırım Cevapla
 18. mehmet reşet balkan Cevapla
 19. semra Cevapla
 20. salıha kuskıra Cevapla
 21. isa Cevapla
 22. şeyhmus Cevapla
 23. köksal güney Cevapla
 24. köksal güney Cevapla
 25. ethem Cevapla

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.